Produkty

McLeagle M6B #48 (1969)

V roce 1968 získal Dan Gurney pro závody Can-Am rok starý McLaren M6B, aby byl vůz konkurenceschopný bylo nutné jej upravit nový vůz byl přezdívaný 'McLeagle'. Při změně byly nejvíce upraveny závěsy kol, dle vozů Eagle a pohonná jednotka byla nahrazena motorem Ford V8 s nejnovějšími hliníkovými hlavami vyvinutými pro Gurneye ve Weslake v Anglii.

Gurney debutoval s upravenným M6B v druhém kole kanadsko-amerického Challenge Cupu v Bridgehamptonu. Favoritem byl tovární tým McLarenu. Gurney se kvalifikoval na šestém místě a také skončil na šestém místě. Vývojové práce pokračovaly a  zaměřovaly se hlavně na aerodynamiku s ohledem na snížení odporu. Výsledky bohužel neodrážely vykonanou práci a v následujím závodě Gurney se Savagenem nedosáhli na lepší než osmé místo.

Lehký McLeagle, s vysokými přítlačnými křídly, byl v roce 1969 za volantem se samotným Gurneyem. Výsledky celé sezóny byly neuspokojivé, probíhalo ladění a výměny motoru. V Riverside však Gurney sezónu zakončil zaslouženou čtvrtou příčkou. Po dvou neplodných obdobích byl projekt „McLeagle“ ale ukončen.

Rok: 1969

Popis modelu: Resinový, neotevíratelný model.

Dostupnost: Na objednávku, termín dostupnosti zatím není znám.

Cena u výrobce: 239,99$

Cena:

Bude stanovena


Cena bez DPH: Bude stanovena

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: R18811
Výrobce: Replicarz
Popis modelu: Velikost 1:18
Značka vozu: McLeagle
Barva: Tmavě modrá
Startovní číslo: 48
Kategorie: Závodní auto