Produkty

Ferrari 350 P4 Can-Am (1967)

Poté, co vozy Ferrari 330 P4 skončily v roce 1967, byly vráceny do továrny a dva byly přestavěny pro účast v kanadsko-americkém šampionátu (Can-Am). I se svou nápadnou novou karoserií a zvětšeným motorem nebyli tyto Spydery konkurencí ve skupině 7 a zaostávali za vozy jako McLaren M6A-Chevrolet.

V Maranellu byly nefunkční P4 převedeny na 350 Can-Am. Ferrari je vybavilo hladkou karoserií typu Spyder, která neměla přední světlomety, a dodávala vozu výjimečně nízkou přední část. Na kapotě motoru byly dvě zakřivené nasávací lopatky, které přiváděli vzduch k "trumpetám" karburátorů.

Ferrari zvětšilo motor, jak jen to šlo, aby držel krok s americkými speciály, proti nimž by nastupovali. Zvětšení vrtání zvýšilo zdvihový objem motoru až na 4 176 ccm, ale ve srovnání s konkurencí to stále nebylo nic. Ferrari si ponechalo označení Tipo 237, protože motor Can-Am měl stejný klikový hřídel a stejný zdvih.

Na konci sezóny 1967 se dvě Ferrari připojily k šampionátu Can-Am s průměrnými výsledky. Při debutu Ferrari v Laguna Seca skončil Chris Amon celkově pátý. Byl by to nejlepší výsledek, jaký by Ferrari v Can-Am dosáhlo.

Rok: 1967

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce.

Dostupnost: Na objednávku. Listopad 2021

Cena:

5.350 Kč


Cena bez DPH: 4.421

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: TM18-251A
Výrobce: Tecnomodel
Novinka: 1
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Kategorie: Závodní auto