Akční zboží

Ferrari 166/212 "Uovo" #410 (1951)

V pozdních čtyřicátých a začátcích padesátých let získali čtyři bratři Marzotto záviděníhodnou pověst v italských závodních kruzích. Díky rodinnému bohatství získanému v textilním průmyslu měli peníze na to, aby si dovolili jak životní styl, tak závodní auta jako někteří z nejlepších závodníků v Itálii. Bratři Marzotto byli pravděpodobně nejdůležitějšími zákazníky společnosti Scuderia Ferrari. Oni nejen udrželi Ferrari na nohách tím, že vlastníli několik jejich vozů, ale také získali pro Ferrari velkou slávu díky úspěchům na závodní dráze. Hrabě Giannino získal zvláštní slávu jako jeden z mála závodních jezdců, kdy dvakrát vyhrál Mille Miglia. Na základě jejich požadavků vznikl tento nádherný vůz.

Velkolepé Ferrari L'UOVO, bylo vyrobeno v roce 1950, ale po závodě Mille Miglia, kde havarovalo, se vrátilo do Ferrari, kde bylo kompletně přestavěno. Výsledkem je úžasná karoserie přezdívaná "Uovo" ("vejce" v italštině).
Vůz měl trubkovou konstrukci a lehkou karoserii z desek Peraluman. Váha byla snížena o sto padesát kilogramů než podobná Ferrari.  Nádrž měla 156 litrů a umožnila dojezd přes 550 kilometrů. Čelní sklo bylo vyrobeno z křišťálu, který poskytuje vynikající viditelnost. Vůz v tomto provedení se zúčastnil závodu Mille Miglia v roce 1951. Posádku tvořili Giannino Marzotto a Marco Crosara oba z Itálie. Vůz závod nedokončil z důvodu poškození pneumatiky.

"Uovo" bylo vystaveno na oslavách 50. výročí Ferrari v létě 1997 a v roce 2014 se vrátilo na nějaký čas do Modeny, kde bylo vystaveno v Muzeu Enzo Ferrari.

Rok: 1951

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci. Tecnomodel jej vyrobil ve své levnější kategorii Mythos, modely v této kvalitě by měly být obdobně zpracovány, jako produkty firem Looksmart a BBRC.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena:

5.690 Kč


Cena bez DPH: 4.702

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: TM18-23C
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Stříbrná/modrá
Limitovaná edice: 120 ks
Startovní číslo: 410
Kategorie: Závodní auto