Akční zboží

Ferrari 365 P "Gianni Agnelli" (1966)

Celkem byly vytvořeny pouze 2 vozy a to na objednávku od tehdejšího ředitele automobilky Fiat Gianniho Agnelliho. Jednalo se o první designerské práce Sergia Pininfariny a tyto vozy nevynikali jen svým exteriérem, ale i netraditně řešeným interiérem. V něm seděl řidič uprostřed a to mělo za výhody lepší výhled z vozu a i využití vnitřního prostoru. Exteriér vozu částečně vychází z prototypů Dino, které byly představeny v roce 1965.

Jeden z připravovaných vozů byl předčasně vystaven na pařížském autosalonu v roce 1966, aniž by měl plnohodnotný podvozek na Pininfarinině stánku, k výrobě došlo o 2 roky později. U Pininfariny bylo auto známé jako Coupe Ferrari 3 Posti pro svůj jedinečný design tří sedadel.  Model 365 P byl radikálním základem pro novou designovou studii, protože byl určen jako kandidát na Le Mans. vůz poháněl motor 4,4 litru V12 umístěný ve středu, jeho výkon byl 380 hp.

Rok: 1968

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci. Tecnomodel jej vyrobil ve své levnější kategorii Mythos, modely v této kvalitě by měly být obdobně zpracovány, jako produkty firem Looksmart a BBRC.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena:

5.440 Kč


Cena bez DPH: 4.496

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: TM18-19A
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Limitovaná edice: 200 ks