Produkty

Lotus-Climax 12 (1958)

První vpád Colina Chapmana do světa monopostů, model 12, se objevil v roce 1957. Představoval řadu důležitých inovací, které Chapman použil na pozdějších modelech. Aby bylo možné lépe využít sílu motoru Coventry Climax, byl navržen jako obvykle pro nízkou hmotnost a nízký odpor, spoléhající se na prostorový rám. Řidič se umístil co nejníže, čímž se snížila výška tunelu převodovky pomocí „koncepčně brilantní“ pětistupňové převodovky s sekvenčním řazením umístěné vzadu. Tuto transaxli navrhli Richard Ansdale a Harry Mundy. Převodovka měla (dlouho nediagnostikovaný) problém s úbytkem oleje, a proto si pro svou nespolehlivost vysloužila přezdívku „Queerbox“.

Ačkoli první dva kusy Lotusu 12 měly zadní zavěšení De Dion, představeno bylo také nová konfigurace zavěšení s tzv. „Chapmanovými vzpěrami“, v podstatě MacPhersonovou vzpěrou s pevnou délkou polohřídele s univerzálními klouby na koncích využíváno jako závěsné rameno.

Lotus 12 byl prvním Lotusem, který byl vybaven ikonickými koly. Vzhledem k Chapmanovu důrazu na lehkost konstrukce byly tyto odlity ze slitiny hořčíku, druh zvlnění válce, má za následek minimum materiálu a maximální pevnost, bez oslabení vyvolanými otvory v konvenčních konstrukcích.

Rok: 1958

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci.

Dostupnost: Na objednávku.

Cena:

5.350 Kč


Cena bez DPH: 4.421

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: TM18-164D
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Lotus
Barva: Zelená
Kategorie: Závodní auto