Produkty

Ferrari 330 GT 2+2 Shooting Brake (1967)

Ferrari 330 GT 2+2 Shooting Brake je postaveno na jednom z prvních podvozků druhé série (číslo podvozku 7963). Původně standardní vozidlo bylo dodáno zákazníkovi ve Spojených státech v roce 1965, který jej řídil v této podobě asi dva roky. V roce 1967 auto převzal „Coco“ Chinetti, syn amerického dovozce Ferrari Luigi Chinettiho.

„Coco“ Chinetti přišel s myšlenkou postavit dvoudveřovou sportovní karoserii na podvozku Ferrari. Podle jeho specifikace navrhl americký ilustrátor Bob Peak kombinovanou karoserii, která se v ničem nepodobala se standardní karoserií od Pininfariny. Žádná vnější plechová část nebyla totožná s tou z továrny. Vůz měl za vodorovnými vzpěrami skryté ostře tvarované přední blatníky a nízko položené světlomety. Na rozdíl od sloupu C byl sloupek B velmi široký; plnicí hrdla nádrže byla v něm. V zadní části byly umístěny velké skleněné plochy.

Turínská dílna Vignale postavila karoserii v roce 1967. Bylo to poslední Ferrari vyrobené u Vignale. Auto bylo veřejně vystaveno na Turínském autosalonu v roce 1968 na stánku Vignale. Poté se vrátilo do Spojených států, kde ho různí vlastníci používali dalších 20 let. V 90. letech ho převzal pařížský sběratel, který nechal vůz rozsáhle restaurovat. Dnes je vozidlo občas vystaveno na výstavách.

Rok: 1967

Provedení modelu: Model je nalakován do kombinace zelené metalízy a žluté.

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci. Tecnomodel jej vyrobil ve své levnější kategorii Mythos, modely v této kvalitě by měly být obdobně zpracovány, jako produkty firem Looksmart a BBRC.

Dostupnost: Na objednávku.

Cena:

5.300 Kč


Cena bez DPH: 4.380

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: TM18-144B
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Zelená metalíza/žlutá
Limitovaná edice: 150 ks
Kategorie: Sportovní auto