Produkty

Alfa Romeo 2000 Sportiva Bertone (1954)

Alfa Romeo 2000 Sportiva měla být vyráběna v omezeném počtu pro sportovně náročnější klientelu společnosti Alfa Romeo a měla být použita jako rychlý grand tourer nebo pro závodění ve sportovní třídě. Vůz se nikdy nedostal do sériové výroby: vyrobyli se pouze čtyři, dva otevřené kabriolety (také známé jako Alfa Romeo 1900 Sport Spider) a dvě dvoumístné kupé. Obě karoserie navrhl Franco Scaglione v Bertone. Dnes je součástí kolekce Alfa Romeo Museum stříbrné kupé a červený kabriolet.

Stejně jako v předchozím Disco Volante, model 2000 Sportiva používá podvozek s trubkovým rámem, na která je připevněna hliníková karoserie a s rozvržením s motorem za přední nápravou s pohonem zadních kol. Přední zavěšení bylo provedeno dvojitými rameny, zatímco v zadní části byla osa De Dion. Brzdy byly diagonálně bubnové bubny, které byly umístěny uvnitř.

Motorem byl řadový 4 válec s rozvodem DOHC o objemu 1997,4 cm3 (průměr 85 mm, zdvih 88 mm), s litinovým blokem, hliníkovou hlavou válců a polokulovými spalovacími komorami. O přípravu směsi se staraly 2 dvojité karburátory Weber, motor měl poté výkon 138 k (136 kW / 136 k) při 6500 ot / min, což umožňovalo automobilu dosáhnout maximální rychlosti 220 km / h. Převodovka byla pětistupňová.

Rok: 1954

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci. Tecnomodel jej vyrobil ve své levnější kategorii Mythos, modely v této kvalitě by měly být obdobně zpracovány, jako produkty firem Looksmart a BBRC.

Dostupnost: Na objednávku.

Cena:

5.300 Kč


Cena bez DPH: 4.380

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: TM18-140B
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Alfa Romeo
Barva: Stříbrná
Limitovaná edice: 100 ks
Kategorie: Sportovní auto