Produkty

Akční zboží

fahrt18002_a
AKCE

18002 Austro-Daimler Sascha - poškozená vitrína

Závodní speciál zkonstruovaný Ferdinandem…

4.550 Kč

Ferrari 330 GTC Michelotti (1967)

Dostupnost: Na objednávku
Kód: TM18-130D
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Limitovaná edice: 150 ks
Kategorie: Sportovní auto
5.350 Kč s DPH
4.421 Kč bez DPH
4421 Kč ks

Koncem padesátých let se obchodní činnost Ferrari soustředila na výrobu silničních automobilů, která zahrnovala snadné vytvoření „standardizované“ modelové řady. Dvoumístné kupé a kabriolety byly dobře zavedené: všechno, co Maranellu chybělo, byly zákazníci na stále důležitějším trhu čtyřmístných vozů Grand Tourer. Soupeři Aston Martin a Maserati již nabídli 2 + 2 GT, což je situace, díky níž byl vznik čtyřmístného Ferrari nevyhnutelný.

Vynikající úspěch prvního čtyřmístného Ferrari - modelu 250GTE 2 + 2 - nepochybně prokázal, že takový trh existuje. Vyráběno bylo jen tři roky v letech 1960 až 1963, prodalo se ho 950 kusů, což byly přibližně všechna silničních Ferrari vyrobené od roku 1947 až do doby jeho uvedení na trh. Jeho nástupce - 330GT 2 + 2 - dorazil v lednu 1964. Při rozchodu kol o 50 mm delším než 250GTE poskytlo 330GT větší prostor pro cestující na zadních sedadlech, což odráží skutečnost, že jeho podvozek byl pojat jako 2 + 2 od na začátku.

Na základě toho, že pohon vycházel z modelu 400 Superamerica, motor Colombo V12 o objemu 4,0 l, dosahoval výkonu přes 300 koní, ten mu stačil pro dosažení maximální rychlosti 152 mph (245 km / h). Spárován nejprve s čtyřstupňovou převodovkou s rychloběhem (overdrive), v polovině roku 1965 získal "správnou" 5-ti stupňovou převodovku. S ohledem na neustále se zvyšující poptávku po čtyřmístných sportovních vozech úspěch 330GT 2 + 2 dokonce zastínil svého předchůdce. Mezi lety 1964 a 1967 si ho zakoupilo 1 080 zákazníků.

Po padesátých letech minulého století existoval pouze určitý počet Ferrari se speciálními karoseriemi, to neznamená, že neexistovala poptávka po takových autech a že stejná poptávka přetrvává dodnes. Na konci šedesátých let však existovalo jen velmi málo „odlišných“ a Luigi Chinetti to věděl, dobře znal také svou klientelu, aby věděl, že vždy bude zákazník pro speciální nebo jedinečně navržené Ferrari a tak občas objednal práci u karosářů, kteří mu podvozek Ferrari "ustrojili".

Návrhář, u kterého se Chinetti v tomto případě rozhodl pro postavení unikátního Ferrari, byl Giovanni Michelotti. Michelotti, aby nemusel vytvářet svá dílá se jménem jedné konkrétní karosárny, tak si jako Ferdinand Porsche, založil svou vlastní kancelář pro svou profesi tak, aby mohl vytvářet návrhy pro ostatní karosárny a platil za zhotovení, byl ve světě karosářství pravděpodobně první. To je důvod, proč dnes můžeme vidět jeho návrhy odznakem mnoha karosáren, včetně Bertone, Ghia a Vignale, se kterými byl pravděpodobně v nejužším kontaktu, také pracoval přímo pro výrobce automobilů, zejména pro Triumph ve Velké Británii. Od roku 1960 Giovanni založil svou vlastní karosárnu pro stavbu svých návrhů, jmenovala se jednoduše, Carrozzeria Michelotti.

Podvozek číslo 6109 z roku 1965 byl dodán jako hotový vůz přes Luigiho Chinettiho svému zákazníkovi jako unikátní kabriolet (Spyder), který byl ovšem až na pár detailů inspirován verzí Coupé..

Rok: 1967

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci. 

Dostupnost: Na objednávku