Produkty

Lotus 16 F1 (1959)

Lotus 16 byl druhý závodní automobil typu formule navržený Colinem Chapmanem a byl postaven výrobní společností Lotus Cars pro závodní tým Lotus . Lotus 16 byl vybudován tak, aby mohl soutěžit ve dvou kategoriích - Formule 1 a Formule 2. Jeho design přinesl mnoho technologických prvků vycházejících z prvního Lotusu 12 a také obsahoval nápady, které Chapman vyvíjel při práci na závodních automobilech Vanwall . Mezi návrhy vozů Vanwall a Lotus 16 byla vizuální podobnost, Chapman Lotus často označoval " mini Vanwall ". Lotus 16 dosáhl ve třech sezónách pouze pěti bodů mistrovství světa ve Formuly 1, byl ale základem pro své úspěšnější nástupce Lotus 18 a 21.

Zpočátku byly vozy vybaveny 2litrovým motorem Climax, ale postupem času se Lotus 16 objevil s 2,2 a nakonec 2,5litrovým motorem, plně specifikovaným pro F1.

Konkrétní verze modelu vychází ze závodu F1 v Monaku v roce 1959, za volantem vozu seděl Bruce Halford.

Rok: 1959

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci. Tecnomodel jej vyrobil ve své levnější kategorii Mythos, modely v této kvalitě by měly být obdobně zpracovány, jako produkty firem Looksmart a BBRC.

Dostupnost: Na objednávku

Cena:

5.320 Kč


Cena bez DPH: 4.397

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: TM18-123A
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost 1:18
Značka vozu: Lotus
Barva: Zelená
Limitovaná edice: 100 ks
Startovní číslo: 44
Kategorie: F1