Produkty

Akční zboží

Jaguar XJS #2 (1983)

Vůz se zúčastnil závodu Grand Prix Brno v roce 1983, který se konal v termínu 12. června. Posádku továrního týmu T.W.R. Jaguar Racing tvořili Tom Walkinshaw a Chuck Nicholson (oba z Velké Británie). Vůz se startovním číslem 2 v závodě zvítězil.

Přestože se při vývoji modelu XJ-S nepomýšlelo s jeho využitím na závodních tratích, jako nástupce svého závodního E-Typu si jej vybral Bob Tullius, který s ním působil na domácích amerických šampionátech. Již v roce 1975 vyhrál třídu B vozů GT amerického klubu sportovních aut SCCA. Největší úspěch zaznamenal tým Boba Tulluise s Jaguarem XJ-S, známý jako Group 44 (Skupina 44) v prestižní sérii Trans-Am. V roce 1977 získal Tullius prvenství v šampionátu jezdců. O rok později skončil opět první, navíc se podařilo Jaguaru získat prvenství v souboji značek. Tohoto úspěchu bylo dosaženo s nově výrazně upraveným speciálem Silhouette XJ-S, který se od sériového vozu téměř ve všem odlišoval.

V roce 1982 se účastnil nově vzniklého šampionátu třídy A Mistrovství Evropy cestovních vozů Skot Tom Walkinshaw se svým týmem TWR a soukromě nasazeným upraveným XJ-S. Díky několika vítězným závodům se automobilka rozhodla s tovární podporou týmu TWR, která se v roce 1984 přeměnila v mistrovský titul jezdců pro Walkinshawa i mistrovský titul mezi značkami pro Jaguar.

Rok: 1983

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podstavci. Tecnomodel jej vyrobil ve své levnější kategorii Mythos, modely v této kvalitě by měly být obdobně zpracovány, jako produkty firem Looksmart a BBRC.

Dostupnost: Na objednávku.

Cena:

5.300 Kč


Cena bez DPH: 4.380

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: TM18-107C
Výrobce: Tecnomodel
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Jaguar
Barva: Bílá
Limitovaná edice: 95 ks
Startovní číslo: 2
Kategorie: Závodní auto