Produkty

Mercedes-Benz SSK "Black Prince" (1934)

Mercedes SSK, 1930

Count Carlo Trossi pocházel z Castle Caglinico v Piemontu/Itálie. Miloval motorový sport a byl amatérským závodníkem. V roce 1931 převzal závodní tým po Enzo Ferrari, začínal jako druhý prezident a získal vynikající druhé místo na Mille Miglia v roce 1932.

S tímto modelem se CMC Classic Model Cars vrací ke kořenům své vlastní firemní historie. První samostatně vyvinutý model zakladatelů společnosti paní Shuxiao Jia a pana Herberta Nickerla v roce 1995 byl přesně tento jedinečný historický model, tehdy ještě modelovaný v měřítku 1:24. Ihned po debutu byla miniatura CMC zvolena odborným časopisem „Model roku 1995“ - mladá společnost nemohla mít lepší start.

Modelové vozidlo, které je považováno za jedno z nejcennějších vozů Mercedes-Benz na světě, je stejně fascinující jako model CMC. Z pouhých 30 dosud postavených SSK má podvozek číslo 36038 jeden z nejzajímavějších příběhů. To bylo nejprve doručeno do Japonska v roce 1930 jako podvozek bez karoserie. Odtud šasi dorazilo do Itálie, kde získalo svou první karoserii. Nový majitel a soukromý závodník Carlo Felice Trossi původně používal SSK v závodech. Poté však pokračoval v představě, že dá automobilu racionální karoserii roadsteru, nadčasovou. Vědecká aerodynamika vznikla teprve na počátku 30. let. Mnoho moderních vozidel z této doby vypadá elegantně, aniž by prokázalo dynamické výhody. Dalo by se říci, že to byla móda doby, kdy byly zefektivněny i každodenní předměty. Sám Trossi předal svou myšlenku na tuto jedinečnou karoserii na papíře.

Blatníky všech kol ve tvaru slzy, zkosená zadní část a zakřivené spojovací desky mezi zadními blatníky a zadní částí jsou nápadné. Realizace práce je přičítána britskému výrobci karoserie jménem Willie White, ale zdroje jsou špatné. Je zřejmé, že Trossi pořídil karoserii v roce 1933 a SSK mu bylo dodáno následující rok. Vůz byl nalakován do temné, lesklé černé barvy, jejíž odrazy činí křivky karoserie téměř magickými. Trossi vlastnil Černého Prince až do své smrti v roce 1949. Původní vozidlo dnes patří k jedné z nejdůležitějších soukromých klasických sbírek na světě. V roce 1995 předalo CMC také jeden z modelů 1:24 majiteli automobilu, módnímu návrháři Ralphi Laurenovi. Ten v dopise s poděkováním ocenil, jak úžasně byl model vyroben.

Technická data originálního vozu:

  • 6 válcový řadový motor, rozvod OHC
  • Kompresor
  • Objem: 7065 cm3
  • Maximální výkon: 275 hp při 3300 ot/min
  • Maximální rychlost: 200km/h
  • Rozvor: 2950 mm
  • Rozhod předních kol: 1420 mm
  • Rozchod zadních kol: 1420 mm
  • Celková délka: 4780 mm

 Rok: 1930

Popis modelu: Speciální edice k 25. výročí firmy CMC. Interiér je v pozlacené kůži, stejnou úpravu má i řemen přes kapotu. Dále je součástí balení speciální zlatá mince a kniha vydaná k 25. výročí, speciální je i balení tohoto setu. Do Evropy je dodáno pouze 300 kusů!!!

Dostupnost: Ihned k odeslání.

Cena u výrobce: 898€

Cena:

23.380 Kč


Cena bez DPH: 19.322

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: S-017
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Mercedes-Benz
Barva: Černá
Limitovaná edice: 600 ks
Kategorie: Sportovní auto