Produkty

Ferrari 360 Modena Barchetta (2000)

V květnu 2000 vytvořil Gianni Agnelli s pomocí Pininfariny velmi zvláštní dárek pro druhou svatbu tehdejšího prezidenta Ferrari Luca Cordero di Montezemolo: varianta „Barchetta“ modelu 360 Modena ...

Legenda praví, že krátce před svatbou poslal Agnelli drahocenný stříbrný podnos Lucovi Cordero di Montezemolo a ten telefonoval Giannimu Agnellimu, aby mu poděkoval. „Právník“ pak se svou ironií odpověděl, že se jedná o dárek pro nevěstu, který si může vyzvednout v autorizovaném obchodě Fiat v Bologni ...

Základem použitým pro Ferrari 360 Barchetta byla „normální“ 360 Modena s číslem podvozku „120020“, která byla přeměněna na speciální vůz vyrobený na zakázku, což je pocta starodávné „Barchette“, která je právníkovi tak drahá.

Tentokrát byl základem 360 Spider, který Agnelli proměnil v jedinečnou 360 Barchettu. Čelní sklo a skládací látková střecha byly odstraněny, aby byly nahrazeny diskrétním štítem a jemnými pilíři za opěrkami hlavy. Uprostřed umístěný motor V8 s objemem 3,6 litru zůstal vystaven za krytem motoru, byla však vyrobena nová zadní karoserie, která vytvořila tento extrémní jedinečný otevřený vůz.

Stejně jako mnoho jiných modelů Ferrari na zakázku od společnosti Agnelli byla i 360 Barchetta dokončena ve stříbrošedé metalíze, zatímco interiér, který obsahoval převodovku s řadicí pákou F1, byl dokončen v elegantně modré barvě.

Rok: 2000

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce. 

Dostupnost: Na objednávku

Cena:

9.150 Kč


Cena bez DPH: 7.562

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: P18206B
Výrobce: BBR
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Stříbrná metalíza
Kategorie: Sportovní auto