Akční zboží

Ferrari 126C2 GP Belgie (1982)

Poslední Ferrrari se kterým jel Gilles Villeneuve.

S příchodem Harveyho Postlethwaitha a včasnou kompletní úpravou vozu před sezónou v roce 1982, vzhlíželo Ferrari nadějně k novému ročníku závodů F1. Kromě kompletně přepracovaného podvozku byl motor posilněný o turbodmychadlo, při dalším ladění bylo pak dosaženo dobré spolehlivosti.

Villeneuve a Didier Pironi zaznamenali rekordní časy při testování s novým vozem a slibně zahájili sezónu s několika solidními výsledky. Ferrari pak v této sezóně získalo mistrovství WCC 1982 (Světový konstruktérský šampionát).

Vůz se v této konfiguraci zúčastnil kvalifikace na GP Belgie na okruhu Zolder, řídil jej Gilles Villeneuve, špičkový jezde F1 té doby. Bohužel v rychlosti 200 km/hod došlo k nedorozumění s předjížděným vozem March 821 Jochena Masse, který se mu uhýbal, bohužel Gilles stočil vůz též do stejné strany, Massova formule zafungovala jako katapult a Villeneuvovo Ferrari 126C2 vylétlo do vzduchu a rozbilo se o bezpečnostní síť vpravo od dráhy v nájezdu do dvojité pravé zatáčky Terlamenbocht. Gilles Villeneuve zahynul ve svých 32 letech.

Rok: 1982

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologi výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce. Model je dodáván včetně výstavní vitrínky.

Dostupnost: Na objednávku, květen 2019.

Cena u výrobce: 467,26€

Cena:

Bude stanovena


Cena bez DPH: Bude stanovena

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: P18154
Výrobce: BBR
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Limitovaná edice: 300 ks
Startovní číslo: 27
Kategorie: F1