Produkty

Pininfarina Ferrari Pinin (1980)

Koncepční studie (prototyp) sedanu Ferrari, jediný čtyřdveřový sedan, motor vpředu značky Ferrari a pohon zadních kol. Sériová výroba nebyla ale zahájena. Motor byl zážehový, kapalinou chlazený vidlicový dvanáctiválec (V12), objem 4943 cm³.

Nejvýraznější hovořil Luca Cordero di Montezemolo při oficiálním představení Ferrari Pinin na Turínském autosalonu v roce 1980,
Prohlásil, že je to nejkrásnější auto, jaké kdy viděl. Stříbrné ferrari se dvěma páry dveří vzniklo na přání Sergia Pininfariny, který ho pojmenoval po svém otci, zakladateli studia Battistovi "Pinin" Farinovi. Vůz byl postaven na oslavu padesáti let fungování tohoto slavného designstudia. Designové vychytávky (skrývající se stěrače pod kapotou z důvodu lepší aerodinamiky), které předběhly dobu, ale zákazníky příliš neohromily, sportovně laděné limuzíny nebylo tou dobou ještě příliš v módě. Ani elektronicky nastavitelná sedadla je k tomu nepřiměly.

V roce 2011 se vůz dražil v ceně 630 000€, již dlouho před tím se ale pohyboval v soukromých sbírkách.

Rok: 1980

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce.

Dostupnost: Na objednávku

Cena u výrobce: 345,87€

Cena:

7.690 Kč


Cena bez DPH: 6.355

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: P18107
Výrobce: BBR
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Pininfarina
Barva: Stříbrná
Limitovaná edice: 300 ks