Produkty

Mercedes-Benz 500K Spezial Stromlinienwagen Tan Tjoan Keng (1935)

Velmi zvláštním sportovním vozem Mercedes byl 500K z roku 1935, který si velmi bohatý Číňan Tan Tjoan Keng objednal v Oegstgeesteru „Garage Rooyakkers“. Tan pocházel ze superbohaté čínské rodiny, která obchodovala se surovinami z Jakarty (Indonésie). Tan žil mimo jiné v domě v Oegstgeestu, předměstí Leidenu v jihozápadním Holandsku, hovořil vícejazyčně a hovořil mimo jiné i německy.

Tento úžasný model 500 K byl vyroben v karoserii v Sindelfingenu pod vedením Hermanna Ahrense. Model 500K byl označován jako „speciální aerodynamický vůz“, byl luxusně vybaven a nebylo ponecháno nic na náhodu: sedadla lze sklopit na sklopná sedadla a otevírací okna za dveřmi lze zcela zapustit do karoserie. Cestující měl pod palubní deskou výsuvný podnos. To bylo vybaveno lampou na čtení nad odkládací schránkou, jakýmsi stolem, ideálním pro čtení map v noci.

Rezervní kola byla skryta pod efektními kryty kol. Nádrž měla kapacitu 180 litrů (místo obvyklých 110 litrů). 500K „speciální aerodynamický vůz“ byl vybaven dvěma 12voltovými bateriemi a dalším úložným prostorem - jedním pro uložení pušky! Model 500 K měl na každé straně dva ukazatele směru kyvadla: jeden v krytu rezervního kola a druhý těsně za malým otevíracím oknem za dveřmi automobilu. Reflektory na koncích nárazníků vpředu i vzadu byly dalšími bezpečnostními zařízeními.

Na jaře 1935 si 500K „Spezial Stromlinienwagen“ vyzvedl Tan ve Stuttgartu. Rozsáhlé cestování bylo možné vysledovat až do roku 1938. V roce 1949 společnost „Garage Rooyakkers“ v Oegstgeestu, kde Tan objednal 500 K, nabídla v holandském časopise „De Auto“ 500 K „Spezial Stromlinienwagen“ za 16 000 guldenů. Od té doby je vůz nezvěstný!

Rok: 1935

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce.

Dostupnost: Na objednávku. 

Cena:

5.800 Kč


Cena bez DPH: 4.793

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: MXL1302-012
Výrobce: Matrix
Novinka: 1
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Mercedes-Benz
Barva: Hnědá
Kategorie: Osobní auto