Produkty

Ferrari 250GT Berlinetta SWB Competizione Prototype (1960)

Model 250 GT SWB Berlinetta byl navržen jako aerodynamicky efektivní a kompaktní Grand Tourer. Model 250 GT SWB Berlinetta, postavený na kratším podvozku s rozvorem 2400 mm, byl uveden na pařížském autosalónu v říjnu 1959. Práce tří mladých inženýrů - Giotta Bizzariniho, Carla Chitiho a Maura Forghieriho - srthli veškerou pozornost na sebe a spolu sní i zákazníky.

Tento jedinečný vůz je třetím vyrobeným 250 GT SWB Berlinetta a původně byl určen k tomu, aby se stal závodním závodním vozem, ale místo toho byl prodán Enrico Waxovi z italského Janova. Tento vůz má jedinečné vlastnosti, včetně střechy z kartáčované nerezové oceli a kapotáže s unikátním víkem umožňující přístup k celému motoru, s neobvyklou mřížkou z drátěného pletiva a ze stejného amteriálu kryty světlometů. Interiér je vybaven centrálním rychloměrem a otáčkoměrem, které předcházely o tři roky podobnému designu jako u modelu 250 GT Lusso - a vůbec prvnímu rozmrazovaču zadního okna Ferrari.

V průběhu let prošel několika majiteli až v 90. letech dorazil do rukou Rogera Karlsona z Kalifornie. Představilo se na Ferrari International Concours v roce 1994. V 90. letech bylo prodáno Lanci Hillovi a poté Lorenzovi Zambranovi. To bylo uvedeno na 2004 Pebble Beach Concours, kde získalo 2. místo ve třídě v kategorii M2. Objevilo se to v roce 2004 na Ferrari International Concours v Monterey, kde získalo cenu Platinum. V roce 2014 se vrátilo na Pebble Beach Concours d'Elegance, kde se umístilo ve třídě Ferrari Grand Touring.

Rok: 1960

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce.

Dostupnost: Na objednávku. 

Cena:

5.500 Kč


Cena bez DPH: 4.545

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: MXL0604-021
Výrobce: Matrix
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Stříbrná
Kategorie: Sportovní auto