Produkty

Akční zboží

mrlambo05a_a_sesto_elemento
AKCE

LAMBO005A Lamborghini Sesto Elemento

Šestý prvek, tak zní v překladu jméno…

7.390 Kč

mrbug01h5_a
AKCE

BUG01H5 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

mrbug04d_a
AKCE

BUG01D4 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

TOP09B_a
AKCE

TOP09B Alfa Romeo RZ

Tato Alfa je jednou z nejvzácnějších,…

3.500 Kč

fe011a_a_Ferrari-California-T_031
AKCE

FE011A Ferrari California T

Jméno California není u Ferrari žádným…

8.450 Kč

Ferrari F40

Dostupnost: Na objednávku
Kód: M5904
Výrobce: Amalgam
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Limitovaná edice: 500 ks
Kategorie: Sportovní auto
17.600 Kč s DPH
14.545 Kč bez DPH
14545 Kč ks

Model F40 byl postaven na oslavu 40. výročí Ferrari. Velmi rychlé coupé navržené firmou Pininfarina bylo postaveno hlavně z kompozitů. Jeho sofistikovaný vysoce výkonný motor posílený turbem, kombinovaný s prvotřídním podvozkem, dalo tomuto vozu skvělou dynamiku, která se blížila závodnímu automobilu.

F40 pokračoval v extrémní filozofii stroje, kterou vytvořil jeho předchůdce GTO, ale dostal se na novou úrovneň. To bylo příznivci s velkým nadšením přivítáno a počet vyrobených kusů nakonec překonal nejdivočejší sny společnosti. V polovině osmdesátých let byly v motoristických časopisech řady špiónských obrazů radikálních prototypů z ulic kolem Maranella, s nejrůznějšími hypotézami o jeho "důvodu bytí". Následně se ukázalo, že auto bylo známo jako "Evoluzione", zkušební "mula" pro nadcházející F40.

Pro účely testování bylo postaveno celkem pět modelů "Evoluzione", z nichž čtyři byly nakonec prodávány soukromým klientům a pátá zůstala v továrně. Když bylo vozidlo F40 nakonec oznámeno v polovině roku 1987, konstrukce jeho karoserie od Pininfariny vyrazila všem dech, byla syrová a hrubá, auto, které vypadalo jako závodní model, ale to bylo naprosto legální a bylo možné s ním jezdit do obchodu. Modelový název F40 byl odvozen z "F" pro Ferrari a 40 reprezentoval čtyřicáté výročí výroby automobilů Ferrari. Byla to také poslední prezentace nového vozu, kterou navštívil Enzo Ferrari před jeho smrtí v srpnu 1988.

Jediné prvky s původem v modelu 308 zůstaly kolem profilu kabiny a saténově černé barvy postranní čáry, jinak byl radikální tělesný styl zcela nový, stejně jako jeho stavební materiály. Nízká střední a široká přední část proudila přes eklektické pole chladicích otvorů a přívodních kanálů až k ocasu s panoramatickým zadním sklem, pod nímž ležel motor a za nímž se rýsovalo vysoko namontované pevné křídlo, které představovalo výkony konce osmdesátých let. Veřejnost to milovala a vytvořila fronty klientů s šekem v ruce, aby se připojili k čekacím listinám, a to i přes to, že Ferrari odmítá přesně říct, kolik bude postaveno a za jakou dobu. Byly tu pokusy a odmítání, opakováné hádky o GTO, Ferrari tak nechal výrobu otevřenou, ale nic nedokázalo uklidnit bouři. Byla to tak radikální, tak rychlé a tak laskavé, že to lidé chtěli a chtěli to teď!

Na vrcholu supercar boomu v roce 1989 změnily majitele za sumu kolem milionu liber! Produkce pokračovala až do roku 1992, kdy bylo vyrobeno 1311 vozů v rozmezí čísel podvozku 76624 až 95317, což je téměř pětkrát více než GTO. Závodní verze s příponami LM a GT-E byly vyvinuty Michelottem z Padovy a během let devadesátých let se těšily úspěchu v evropských závodech GT s různými soukromými účastníky.

Rok: 1987

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce včetně vitríny a bločku vázaného v kůži s informacemi a fotografiemi vozu Ferrari F40. Vše je překryto akrylátovým krytem, na rozdíl od jiných výrobců komplet lepeným a s ozdobnými nerezovými kryty dolních rohů. Součástí balení je černá krabice s otevíráním na magnet, uložená v dalším černém papírovém obalu s uchy (tašce). Model je díky změně v přibalených informacích zařazen do modelové řady Road & Track.

Dostupnost: Na objednávku