Produkty

Ferrari 250 GTO #19 (1962)

Model 250 GTO byl vrcholem vývoje řady 250 GT v soutěžní podobě, přičemž stále zůstávalo silničním vozem. Vůz si odbyl svůj veřejný debut na předposlední předsezónní tiskové konferenci Ferrari v lednu 1962 a na stojánce byl jediným modelem s motorem v předu mezi svými protějšky, vozy typu monoposto a závodními sportovními vozy, které měly všechny konfigurace v motoru uprostřed.

Začátek vývoje nového modelu byl zahájen v utajení a Giotto Bizzarrini byl pověřen vývojem automobilu, který by "dohnal a porazil" Jaguar E Type. V různých rozhovorech v průběhu let uvedl, že mu bylo poskytnuto staré šasi 250 GT Boano jako základ pro projekt. Nicméně, interní tovární záznamy ukazují, že mu bylo poskytnuto 250 GT "passo corto" (podvozek 1791GT), jako základ pro nové auto.

Při svém prvním představení na Monze v září 1961, před Velkou cenou Itálie, dostalo 250 GTO přezdívku "Il Mostro" (The Monster - Monstrum), díky jeho protáhlému a špatně namontovanému prototypu karoserie. Během zkušebních jízd řídil vůz Stirling Moss, který zaznamenal mnohem lepší časy, než jaký kdy dosáhl 250 GT 'passo corto'. "Palácová revoluce" se stala později, Bizzarrini byl z vývoje vozu odsunut a vylepšením karoserie GTO bylo svěřeneno Sergiu Scagliettimu, který vytvořil jeho definitivní tvar.

Tento model je vítězným vozem #24 ve třídě GT na 24 Hours of Le Mans 1962 řízeným Pierrem Nobletem a Jeanem Guichetem. Vůz byl se umístil na druhém místě celkově za prototypem Ferrari 330 LM.

Rok: 1962

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Je přišroubován na základní desce, v níž je malý úložný prostor s přibaleným poznámkovým bločkem v kůži a designové propisovací pero. Vše je překryto akrylátovým krytem, na rozdíl od jiných výrobců komplet lepeným a s ozdobnými nerezovými kryty dolních rohů. Součástí balení je černá krabice s otevíráním na magnet, uložená v dalším černém papírovém obalu s uchy (tašce).

Dostupnost: Pouze na objednávku.

Cena u výrobce: 740$

Cena:

17.500 Kč


Cena bez DPH: 14.463

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: M5903
Výrobce: Amalgam Collection
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Startovní číslo: 19
Kategorie: Závodní auto