Produkty

Akční zboží

mrbug04d_a
AKCE

BUG01D4 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

mrbug01h5_a
AKCE

BUG01H5 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

mrlambo05a_a_sesto_elemento
AKCE

LAMBO005A Lamborghini Sesto Elemento

Šestý prvek, tak zní v překladu jméno…

7.390 Kč

fe011a_a_Ferrari-California-T_031
AKCE

FE011A Ferrari California T

Jméno California není u Ferrari žádným…

8.450 Kč

TOP09B_a
AKCE

TOP09B Alfa Romeo RZ

Tato Alfa je jednou z nejvzácnějších,…

3.500 Kč

Alfa Romeo P3 #40 Fagioli (1933)

Vůz se zúčastnil závodu GP Comminges (IX Grand Prix du Comminges) na okruhu St Gaudens (Francie) v roce 1933, který se konal v termínu 20. srpna. Za volantem vozu továrního týmu Scuderi Ferrari (Itálie) usedl Luigi Fagioli (Itálie). Vůz se startovním číslem 40 v závodě zvítězil.

Rok: 1933

Dostupnost: Na objednávku
Kód: M-228
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Alfa Romeo
Barva: Červená
Limitovaná edice: 1000 ks
Startovní číslo: 40
Kategorie: Závodní auto
Bude stanovena
Bude stanovena
Cena na dotaz Váš e-mail:

Alfa Romeo Tipo B bylo nejúspěšnějším jednomístným závodním vozem Grand Prix své doby. Alfa Romeo jej vyráběla a závodila v letech 1932 až 1936. Zpočátku jako tovární závodní auto pro Alfa Corse, později pod značkou Scuderia Ferrari poté, co převzal závodní aktivity Alfy Romeo. Vůz navržený legendárním inženýrem Vittoriem Janem vycházel ze stejně legendárních modelů Alfa Romeo 8C. P3 byl druhým monopostem Alfy Romeo po monopostu Tipo-A z roku 1931.

Alfa Romeo Tipo B bylo jednomístné závodní auto Grand Prix postavené a nasazované do závodů společností Alfa Romeo v letech 1932 až 1936. Tento vůz, navržený Vittoriem Janem, vycházel z modelů Alfa Romeo 8C. P3 byl druhým monopostem Alfa Romeo po monopostu Tipo-A z roku 1931. Převzal některé součásti dřívější velmi úspěšné Alfa Romeo P2, což vedlo k neoficiálnímu označení „P3“ v tisku a mezi nadšenci motoristického sportu. Díky četným vítězstvím, kterých dosáhli mimo jiné Tazio Nuvolari a Achille Varzi, je považován za jeden z nejlepších soutěžních vozů všech dob.

Podvozek s podélnými nosníky a příčníky z lisovaných ocelových profilů C, odvozený od podvozku Tipo A, byl přizpůsoben předpisům a upraven tak, aby vyhovoval novému motoru. Tato verze motoru měla větší zdvihový objem 2654 cm3 (vrtání × zdvih: 65 × 100 mm) než přeplňovaný řadový osmiválcový motor modelu 8C 2300 „Monza“. Byl na svou dobu vyspělý a byl vyroben z lehké slitiny blok válců a hlava rozdělena na dvě poloviny, každá se čtyřmi válci. Jano rozdělil blok, aby snížil torzní vibrace klikového hřídele a vačkových hřídelů umístěním všech pomocných náhonů do středu klikového hřídele: pohon vačkových hřídelů, boční pohon ventilátorů kompresoru a protilehlý na straně výfuku pohon čerpadel pro oleje a chladicí vody. Kliková skříň byla z jednoho kusu. Motor měl mazání se sucho skříní, dva Rootsovy kompresory a dva Weberovy karburátory, magnetické zapalování a vodní chlazení. Ten byl vyladěn na 215 koní při 5600 ot./min.

Čtyřstupňová převodovka a lamelová spojka byly spojeny s motorem.

Kola byla zavěšena vpředu i vzadu na tuhých nápravách s poloeliptickými listovými pružinami a třecími tlumiči, zadní pružiny a tlumiče byly zdvojené. Bubnové brzdy byly mechanicky ovládány. Novinkou typu B P3 bylo umístění diferenciálu hned za manuální převodovkou. Odtamtud byla síla přenášena na zadní kola prostřednictvím dvojic kuželových převodů se dvěma šikmo uspořádanými hřídeli. Diferenciál umístěný dále dopředu snižovalo neodpruženou hmotu a zatížení zadní nápravy. Účelem bylo snížit sklon k přetáčivosti a sedadlo řidiče bylo možné v zájmu nízkého těžiště namontovat přímo na podlahový panel mezi tyto hřídele.

Tento jednomístný vůz s hmotností 700 kg a jednoduchou aerodynamickou karoserií dosáhl rychlosti 225 km / h.

V úplně prvním závodě Tipo B / P3 5. června 1932, na 10. Velké ceně Itálie, zvítězil Tazio Nuvolari v Monze. Sezóna pokračovala dalšími šesti vítězstvími Alfa Romeo, včetně nejdůležitějších Grand Prix té doby, jmenovitě Francie a Německa (na Nürburgringu). Druhým jezdcem byl Němec Rudolf Caracciola. Díky těmto úspěchům zvítězila Alfa Romeo s Nuvolari na Mezinárodním automobilovém šampionátu, který v tomto roce vycházel z výsledků Velkých cen Itálie, Francie a Německa.

V roce 1933 byl tovární tým „Alfa Corse“ uzavřen kvůli finančním problémům Alfa Romeo. V důsledku toho byla pozastavena přímá účast na soutěžích. Veškeré závodní vybavení Alfa Romeo bylo převedeno do Scuderie Ferrari v Modeně, která závodní vozy připravovala a vyráběla od roku 1929. V tomto roce se Tipo B nezúčastnilo prvních 25 soutěží a až do srpna. Vyhrálo šest ze zbývajících jedenácti závodů, včetně Velké ceny Itálie a Španělska.

Model vychází z verze, v které se tento vůz zúčastnil závodu GP Comminges (IX Grand Prix du Comminges) na okruhu St Gaudens (Francie) v roce 1933, který se konal v termínu 20. srpna. Za volantem vozu továrního týmu Scuderi Ferrari (Itálie) usedl Luigi Fagioli (Itálie). Vůz se startovním číslem 40 v závodě zvítězil.

Rok: 1933

Popis modelu: Sedadla jsou čalouněna kůží, kola jsou již samozřejmě nové konstrukce včetně nipelů a všechna jsou demontovatelná pomocí centrální matice (včetně stranově závislého pravého a levého závitu). Dvoukřídlá kapota motoru se otevírá naplno na kovových čepech. Otevírací jsou i víčka olejové a benzínové nádrže. Další informace budou doplněny.

Dostupnost: Na objednávku.

Cena u výrobce: 439 €