Produkty

Akční zboží

fe011a_a_Ferrari-California-T_031
AKCE

FE011A Ferrari California T

Jméno California není u Ferrari žádným…

8.450 Kč

mrbug01h5_a
AKCE

BUG01H5 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

TOP09B_a
AKCE

TOP09B Alfa Romeo RZ

Tato Alfa je jednou z nejvzácnějších,…

3.500 Kč

mrbug04d_a
AKCE

BUG01D4 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

mrlambo05a_a_sesto_elemento
AKCE

LAMBO005A Lamborghini Sesto Elemento

Šestý prvek, tak zní v překladu jméno…

7.390 Kč

Alfa Romeo P3 #6 Caracciola (1932)

Vůz se zúčastnil závodu GP Monzy (V Gran Premio di Monza) na okruhu Autodromo Nazionale di Monza (Itálie) v roce 1932, který se konal v termínu 11. září. Za volantem vozu továrního týmu Alfa Corse (Itálie) usedl Rudolf Caracciola (Německo). Vůz se startovním číslem 6 v závodě zvítězil.

Rok: 1932

Dostupnost: Na objednávku
Kód: M-221
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Alfa Romeo
Barva: Červená
Limitovaná edice: 1000 ks
Startovní číslo: 6
Kategorie: Závodní auto
Bude stanovena
Bude stanovena
Cena na dotaz Váš e-mail:

Alfa Romeo Tipo B bylo nejúspěšnějším jednomístným závodním vozem Grand Prix své doby. Alfa Romeo jej vyráběla a závodila v letech 1932 až 1936. Zpočátku jako tovární závodní auto pro Alfa Corse, později pod značkou Scuderia Ferrari poté, co převzal závodní aktivity Alfy Romeo. Vůz navržený legendárním inženýrem Vittoriem Janem vycházel ze stejně legendárních modelů Alfa Romeo 8C. P3 byl druhým monopostem Alfy Romeo po monopostu Tipo-A z roku 1931.

Velká cena Monzy z roku 1932 byla určena pro závodní vozy bez omezení hmotnosti nebo objemu motoru. Konala se na 10 km okruhu, který zahrnoval 4,5 km Pista di Velocita, vysokorychlostní oválnou dráhu a 5,5 km asfaltový okruh. Systém tří rozjížděk, opravné jízdy (repêchage) a závěrečný závod byl zachován. Soutěžící byli rozděleni do tří samostatných skupin po devíti vozech, které startovaly ve třech samostatných jízdách. Každá skupina musela ujet 10 kol, následně 100 km.

Rozjížďky byly eliminační závody, přičemž do finálového závodu směly postoupit pouze vozy s prvním až čtvrtým umístěním. Opravné jízda (Repechage) byl závod na 5 kol na 50 km, který dal těm řidičům, kteří selhali v rozjížďkách, druhou šanci, takže do opravné jízdy byl nominován pouze pátý až devátý vůz každé rozjížďky. První čtyři závodníci spolu s prvními čtyřmi závodníky každého ze dalších tří závodů patřili do skupiny představují 16 nejlepších jezdců, kteří ve finálovém závodě bojují na 20 kol na 200 km.

Alfa Romeo poslala Nuvolariho, Campariho, Borzacchiniho a Caracciolu, každý v novém 2,6 litrovém monopostu P3. Scuderia Ferrari nastoupila s Alfa Romeo Monza pro hraběte Brivia a Taruffiho. Bugatti přivezl pro Varziho a Chirona svůj 5 litrový model Type 54. Maserati nastoupilo do závodu se svým novým monopostiem s pohonem předních kol o objemu 3000 ccm s Fagiolim, Ruggerim, Minozzim a Ernestem. Kromě Earla Howeho Delage, Biondettiho MB-Special, Moradeiho 1,5-litrového Talbota, také nastoupili soukromé vozy Alfa Romeo, Maserati, Bugatti a Mercedes-Benz.

Počet diváků na rozjížďku č. 1 se odhadoval na 100 000. Čestnými hosty byli princ a princezna z Piemontu. Na startu se objevilo pouze šest z devíti řidičů. Caracciolova červená Alfa Romeo okamžitě vystřelila neuvěřitelnou rychlostí a po prvním kole si už vytvořila jasný náskok. Žádný z ostatních konkurentů se nemohl dostat dost blízko, aby Němce ohrozil. Jeho čas na 10 kol byl nový rekord 33 m 24,2 s.

Největší zájem se soustředil na rozjížďku č. 2, kde se očekávala prudká bitva mezi třemi silnými jezdci: Nuvolarim, Chironem a Fagiolim, držitelem rekordu Monza v 16 válcovém Maserati. Po zahájení závodu se zdálo docela nejisté, zda Nuvolari nebo Fagioli získají převahu. Kolo za kolem obě auta projela pod tribunami jako těsný pár. V 6. kole ale Nuvolari vyjel z trati a musel zastavit pro nové přední kolo, které ho odsunulo na druhé místo. Rozjížďka č. 3 zahrnovala souboj mezi dvěma parťáky z Alfy Romeo, Camparim a Borzacchinim. Campari se od samého začátku dostal do vedení, které si udržel až do konce závodu. Na druhém místě skončil Borzacchini.

Byl čas na závěrečný závod, který byl naplánován na 15:45, ale monoposty Alfa Romeo P3 tam na startovním roštu nebyly. Zdálo se, že tým Alfa Romeo stál za požadavkem Nuvolariho, aby byl Fagioli potrestán za úmyslné blokování, které způsobilo, že v rozjížďce opustil trať. Ale nakonec zvítězil zdravý rozum, který přesvědčil tým Alfa Romeo, aby stáhl svůj protest, a závod začal.

Na začátku se Nuvolari okamžitě ujal vedení, následovaný Borzacchinim, Caracciolou a Fagiolim. Po pěti kolech vedl Nuvolari před Caracciolou o pouhé dvě sekundy. V šestém kole se Caracciolovi podařilo na krátkou dobu překonat Nuvolariho, ale Ital se brzy znovu vydal před něj. Po desátém až devatenáctém kole byli oba tak blízko sebe v čele, že nebylo jisté, který z nich ve skutečnosti vede nebo má lepší pozici k vítězství. V tomto kritickém okamžiku narazil Nuvolari na problém s tlakem paliva, který ho přiměl rozhodnout se pro palivo a jen na to, aby ho Vittorio Jano bez natakování odmával. Tato zastávka v boxech stála mnoho času a odsunula Nuvolariho na třetí místo. Rudolf Caracciola dokončil první před Fagiolim s novým rekordním časem.

Model vychází z verze, v které se tento vůz zúčastnil závodu GP Monzy (V Gran Premio di Monza) na okruhu Autodromo Nazionale di Monza (Itálie) v roce 1932, který se konal v termínu 11. září. Za volantem vozu továrního týmu Alfa Corse (Itálie) usedl Rudolf Caracciola (Německo). Vůz se startovním číslem 6 v závodě zvítězil.

Rok: 1932

Popis modelu: Sedadla jsou čalouněna kůží, kola jsou již samozřejmě nové konstrukce včetně nipelů a všechna jsou demontovatelná pomocí centrální matice (včetně stranově závislého pravého a levého závitu). Dvoukřídlá kapota motoru se otevírá naplno na kovových čepech. Otevírací jsou i víčka olejové a benzínové nádrže. Další informace budou dopněny-

Dostupnost: Na objednávku.

Cena u výrobce: 439 €