Produkty

Ferrari 275 GTB/C #4 (1966)

V roce 1966 vypustilo na okruhy Ferrari novou soutěžní verzi modelu 275 GTB a označila tuto sérii za 275 GTB / C. Dvanáct 275 vozidel GTB / C bylo postaveno závodním oddělením Ferrari v Maranellu a osm z nich, včetně podvozku 09063, bylo v konfiguraci s levostranným řízením.

22. dubna 1966 poslal Ferrari podvozek 9063 do Carrozzeria Scaglietti, aby tam mohlo být oděno lehkou hliníkovou karoserií. Toto GTB / C v atraktivní barvě Rosso Cordoba (Ruby Red) byla osmým modelem s levostranným řízením. Když vůz dorazil do Spojených států, byl prodán mexickému závodnímu řidiči Pedro Rodríguezovi. Tento prodej byl částečně financován přítelem Chinettim, aby Rodrígueza udrželv závodním týmu NART. Rodríguez však brzy vstoupil do závodů Formule 1.

2. prosince 1966 Rodríguez soutěžil se svým novým 275 GTB / C na závodech Tourist Trophy a Governor Trophy v Nassau na Bahamách. V soutěži, ve které soupeřil s nejnovějšími modely od Chaparralu, McLarenu a Porsche, obsadil první místo ve své třídě a celkově skončil na sedmém místě.

Po slibném výsledku v Nassau se zaregistroval Rodríguez v únoru 1967 GTB / C na 24 hodin v Daytoně. Vzhledem k tomu, že byl Rodríguez pozván na závod, aby řídil Ferrari 412P pro NART, najal si pro své auto řidiče Carlose Salas Guterreze a Hectora Rebaque Sr. Auto však brzy kvůli nehodě vypadlo. Po Daytoně bylo GTB / C opraveno, vybaveno sáním pro 6 karburátorů a přelakováno do oficiálních závodních barev severoamerického závodního týmu (NART): červené s modro, bílo a modrým pruhem uprostřed.

Počínaje květnem 2002 získal tento nádherně prezentovaný model 275 GTB / C řadu ocenění na výstavách, včetně soutěže First in Class, Finest Competition Ferrari a ocenění Best of Show. Podvozek 09063 patří k nejvyhledávanějším vozům GT značky Ferrari. Nejen že je 09063 vzácné a významné soutěžní Ferrari, ale také má impozantní závodní historii spojenou s legendárním Pedro Rodríguezem. V roce 2018 společnost Gooding & Company odhadla, že má hodnotu 12 až 14 milionů. 

CMC představuje podvozek 9063, tak jak původně vypadal - nalakovaný v Rosso Cordoba (rubínově červená).

Rok: 1966

Popis modelu: Model bude mít otevírací dveře, kapotu nad motorem a zavazadlový prostor. Bližší informace včetně obrazové dokumentace budou doplněny. 

Dostupnost: Model je plánován na rok 2021. Model lze předobjednávat.

Cena u výrobce: 499€

Cena:

Bude stanovena


Cena bez DPH: Bude stanovena

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: M-213
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Limitovaná edice: 1000 ks
Startovní číslo: 4
Kategorie: Závodní auto