Produkty

Akční zboží

Mercedes-Benz SSK (1930)

Mercedes SSK - základ pro závodní monstra SSKL

Typy SSK a SSKL jsou nejsportovnější, nejexkluzivnější a nejvíce fascinující verze z řady šestiválcových přeplňovaných sportovních vozů Mercedes-Benz S. SSK, který byl poprvé použit pouze čtyři týdny po typu SS a jehož jméno je zkratkou „Super Sport Kurz“, podtrhuje jeho extrémní sportovnost, mimo jiné rozvorem, který byl zkrácen o 45 centimetrů. Díky tomu je SSK ideální pro závody do vrchu, v té době velmi populární závodní disciplínu. Tovární závodník Rudolf Caracciola vyhrál v létě 1928 známý závod Gabelbach v Durynsku se zbrusu novým SSK a dosáhl dalších důležitých vítězství. Díky tomu závodní stáj ovládá evropské mistrovství v závodech do vrchu v letech 1930 a 1931.

Aureolou SSK je, že je to jak závodní automobil, tak zákaznické vozidlo. Soukromí zákazníci mají k dispozici také některé závodní specifikace, jako je výkonnější kompresor nebo závodní vačkový hřídel, jiné jsou vyhrazeny pro závodní automobily společnosti. V tu dobu nebylo neobvyklé, že se soukromí majitelé SSK budou o víkendech účastnit závodů a v pracovní den používat vůz jako dopravní prostředek. SSK je bezpochyby supersportovní vůz své doby.

Přeplňovaný sportovní vůz Mercedes-Benz, původně vyvinutý pod vedením Ferdinanda Porsche, byl uveden na trh v roce 1926 se zvýšeným výkonem motoru a kratším rozvorem, který se označuje, jako Model K. Doplňkové písmeno neznamená kompresor, ale  „krátké“ kvůli zkrácené konstrukci pro závodění. V roce 1927 následoval typ S (Sport) a v roce 1928 SS (Super Sport). V polovině roku 1928 konstruktéři Mercedes-Benz zkrátili podvozek typu S na rozvor 2950 milimetrů a podvozek vybavili novým 7,1-litrovým okompresorovaným motorem typu SS. Takto vznikl typ SSK (Super Sport-Kurz), jehož agregát je vyladěn na 200 HP při zapnutém kompresoru. Poté, co Rudolf Caracciola v sezóně 1928 vyhrál několik významných horských závodů, se továrna rozhodla vyrobit malou sérii SSK, která byla původně plánována pouze jako závodní automobil společnosti. Od října 1928 byl SSK zařazen do oficiálního prodejního programu. Do roku 1929 byl výkon zvýšen na 250 HP. Závodní vozy továrního týmu mají motory naladěny až na 300 koní díky většímu kompresoru. Celkem je vyrobeno méně než 30 vozů SSK pro zákazníky, je to jeden z nejexkluzivnějších Mercedes-Benz všech dob. SSK sdílí tuto exkluzivitu se SSKL (Super Sport Short Light), které bylo vytvořeno v roce 1931 jako příprava na dálkový závod Mille-Miglia. Na rozdíl od SSK nebylo SSKL nikdy součástí prodejního programu, je k dispozici pouze továrnímu týmu Mercedes-Benz.

U zrodu Mercedesů SSK stál v roce 1928 Ferdinand Porsche, který v té době působil jako technický ředitel u Daimleru. Byl to jeho poslední rok u Mercedesu. V současné době patří tyto vozy SSK a SSKL k nedražším v celosvětové automobilové produkci.

Model CMC autenticky kopíruje závodní auto typického takzvaného „pána řidiče“. Kromě závodních řidičů od Mercedes-Benz se soukromí majitelé SSK také pravidelně účastnili závodů do vrchu a okruhových závodů této době. 

Je zvykem, že SSK musí být bílý. Koneckonců je tento typ vozu s kompresorem spojen s úspěchy tzv. „Bílých slonů“ továrního týmu Mercedes-Benz. Závodní scéna v té době jim dala toto jméno: přeplňované závodní vozy byly obrovské a vytí jejich superchargerů pod zatížením bylo prostě ohlušující. Ale nebyly to jen tyto závodní vozy. SSK byl také prodáván soukromým zákazníkům, kteří měli barvu podle svého výběru. V černé barvě vypadá super sportovní vůz velmi elegantně, jak dokazuje nová miniatura CMC.

Rok: 1930

Popis modelu: model má otevírací kapotu motoru, otevírací víčka nádrží benzínu, demontovatelná kola. Model by měl být shodný s verzí M-190, bude ale v černém provedení. Další informace k modelu včetně obrazové dokumentace budou doplněny.

Dostupnost: Rok 2021. Model lze předobjednávat.

Cena u výrobce: 392€

Cena:

Bude stanovena


Cena bez DPH: Bude stanovena

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: M-208
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Mercedes-Benz
Barva: Černá
Limitovaná edice: 800 ks
Kategorie: Sportovní auto