Produkty

Mercedes-Benz Targa Florio (1924)

V roce 1923 začala doba přeplňovaných závodních vozů. Továrna Daimler v Untertürkheimu ve Stuttgartu neupadla na tento trend a vývoj nového přeplněného vozidla brzy začal.

Cílem bylo vyvinout nového závodníka v roce 1924 Targa Florio a Ferdinand Porsche byl novým šéfem designu v Daimler Motor Company. Pod jeho osobním vedením tým inženýrů provedl důkladný rozbor kompresorového motoru M23194 z roku 1923 a přišel s některými průkopnickými inovacemi. V důsledku toho byl maximální výkon posunut až na 126 koní (dokonce až na 150 koní ke konci roku 1924). To bylo možné díky přemístění kompresoru - Roots - na přední stranu motoru. Když bylo zapotřebí většího výkonu, mohlo by to být dosaženo silným sešlápnutím plynového pedálu. To by vedlo k mechanickému zpuštění nebo zrychlení, aby byl výkon z normálního výkonu 68 koní až 126 koní.

V této variantě nabízíme model kompletní v bílé barvě bez startovních čísel.

Rok: 1924

Popis modelu: Jde o kovový model, má kůží potažené sedadlo a volant,  po rozepnutí řemenu odklápěcí kapotu motoru, otevírací víčko nádrže, demontovatelná kola a rezervy. Pohyblivá ruční brzda s funkční aretací a kůží opletenou hlavicí. Počet součástek, ze kterých je model sestaven je 1009 (u reedice lze předpokládát díky novým kolům počet vyšší).
Upozorňujeme zákazníky, že model se odlišuje od původní verze, která byla vyráběna pod kódem M-048 venkem vedeným benzínovým potrubím po levé straně vozu a barevným provedením, původní model byl červený. Potrubí je poměrně výrazné, pneumatiky jsou doplněny bílým lemem.

Dostupnost: Model je aktuálně na našem skladě vyprodán.

Cena u výrobce: 329€

Cena:

Bude stanovena


Cena bez DPH: Bude stanovena

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Není skladem
Kód: M-206
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Mercedes-Benz
Barva: Bílá
Kategorie: Závodní auto