Produkty

Akční zboží

fe011a_a_Ferrari-California-T_031
AKCE

FE011A Ferrari California T

Jméno California není u Ferrari žádným…

8.450 Kč

mrbug04d_a
AKCE

BUG01D4 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

mrlambo05a_a_sesto_elemento
AKCE

LAMBO005A Lamborghini Sesto Elemento

Šestý prvek, tak zní v překladu jméno…

7.390 Kč

TOP09B_a
AKCE

TOP09B Alfa Romeo RZ

Tato Alfa je jednou z nejvzácnějších,…

3.500 Kč

mrbug01h5_a
AKCE

BUG01H5 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

Ferrari D50 #2 long nose (1956)

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: M-185
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Limitovaná edice: 1000 ks
Startovní číslo: 2
Kategorie: F1
10.590 Kč s DPH
8.752 Kč bez DPH
8752 Kč ks

Konec Lancie, začátek Ferrari

Smrt Ascariho při testech jiného závodního vozu Ferrari v Monze byla mimo finančních problémů pro Lancii další velkou ránou, že ukončila své závodní aktivity. Vůz D50 byl v té době ještě ne zcela doladěný, v zatáčkách byl nestabilní a přetáčivý, vinu na tom mělo i umístění nádrží v bocích. Vůz ale skrýval velký potenciál. Toho využil Enzo Ferrari a převzal celý závodní tým včetně náhradních dílů, tým konstruktéra Jana i jezdce Eugenia Castellottiho. Po takřka dvouleté pauze od vozu Ferrari 500 F2 tak stáj Ferrari disponovala strojem, který se mohl po odchodu konstruktéra Aurelia Lamprediho dále rozvíjet. Právě Ferrariho zkušenosti bylo to, co vozu D50 pomohlo v dalším vývoji v prvotřídní závodní vůz F1.

Upravený vůz pod označením Lancia Ferrari D50 závodil v roce 1956. V motoru byly použity jiné písty, zvýšil se stupeň komprese, zesílila se kliková skříň a výkon motoru vzrostl na 280 hp při 8000 otáčkách za minutu. Snížila se příď vozu a postranní nádrže splynuly se středem šasi, vlastní nádrže se přesunuly do jedné v zadní části vozu, těsně za sedadlem řidiče. Výfuková potrubí vyúsťují vždy čtyřmi trubkami těsně před pravé a levé zadní kolo. Dva původní chladiče oleje mezi boční nádrží a trupem vozu zmizely a byly nahrazeny chladičem oleje v trubce instalovaným na přední straně chladiče. Olejová nádrž zůstala na samém konci zádi.

U Ferrari nastaly i personální změny, poté, co se Mercedes stáhl z okruhů na konci roku 1955, musel nejlepší pilot Juan Manuel Fangio, který byl do té doby u Mercedesu zaměstnán, hledat novou práci. Ferrari ho pravděpodobně uvítalo s otevřenou náručí. S dalšími známými jezdci, jako byli dva italové Luigi Musso a Eugenio Castellotti a čtvrtý jezdec v týmu, nováček Peter Collins z Anglie Ferrari získal pro Grand Prix sezónu 1956 vysoce profilovaný řidičský tým.

Fangio si dojel díky třem výhrám, dvěma děleným druhým místům a jednomu čtvrtému pro svůj čtvrtý mistrovský titul. Dvě výhry si připsal celkově třetí muž šampionátu Peter Collins, Castellotti obsadil šesté místo, Paul Frère díky druhé příčce při svém jediném startu osmé a Luigi Musso, který pomohl Fangiově výhře v Argentině předáním vozu, obsadil celkově jedenácté.

Vůz v tomto provedení se zúčastnil GP Německa na Nürburgringu v roce 1956, závod se zde konal po roční přestávce, způsobené tragédií v Le Mans 1955. Celková délka závodu byla 501,8 km (22 okruhů). Za volantem tohoto vozu týmu Scuderia Ferrari seděl Peter Collins (Velká Británie). Vůz závod nedokončil, odstoupil v 8. kole, kdy kvůli chybě havaroval, startoval s dlouhým nosem se zeleným pruhem (z důvodu aerodynamiky). Collins do závodu vstupoval jako vedoucí jezdec probíhajícího šampionátu o 1 bod před Fangiem a 4 před Behrou (Maserati). Jako tradičně v celé sezóně probíhal boj o vítězství mezi vozy Ferrari D50 (J.M. Fangio, P. Collins, E. Castellotti, L. Musso a A. de Portago) a Maserati 250F (S. Moss, J. Behra, C. Perdisa a P. Godia). Již na startovním roštu stály všechny vozy Ferrari a Maserati v popředí. V závodě zvítězil Juan Manuel Fangio a překonal 17 let starý rekord Hermanna Langa na rekordní čas 9:41,6 min. Závod dokončilo pouze sedm řidičů. Fangio vyhrál s jasným vedením 45 sekund přes Stirlingem Mossem, který překonal cílovou čáru několik vteřin před Behrovým Maserati. Na závodě byl přítomen budoucí španělský král 18letý Juan Carlos, který přijel podpořit svého příbuzného Alfonso de Portaga.

Rok: 1956

Popis modelu: model má odnímatelnou kapotu motoru, otevírací víčka nádrží benzínu, oleje, demontovatelná kola. Otevíratelná je i vzduchová klapka před kokpitem. Model, o kterém mnoho sběratelů dlouhá léta snilo je zde a patrně v tom nejlepším provedení, jaké se mu mohlo dostat. Jde o verzi s prodlouženou přídí. Další informace k modelu včetně obrazové dokumentace budou doplněny.

Dostupnost: Ihned k odeslání.

Cena u výrobce: 499€