Akční zboží

Ferrari 250 GTO #19 (1962)

Úspěšný vůz z Le Mans 1962 s originálním podpisem Jean Guicheta

Třicátý ročník 24hodinového závodu v Le Mans ve dnech 23. a 24. června 1962 byl velkolepý. Byla to první účast nově vyvinutého Ferrari 250 GTO, který nastupoval do závodu s velkými počátečními pochvalami a velkým očekáváním. Závod byl také osmým kolem světového Sportscar šampionátu. Nové tentokrát bylo, že zúčastněné vozy byly rozděleny na 18 různých závodních tříd. Mimo jiné, eventuální vítěz, vedoucí tým průběžného pořadí Olivier Gendebien / Phil Hill se objevil v experimentální třídě na Ferrari 330 TRI / LM Testa Rossa Spyder.

Ve třídě GT bylo přihlášeno nové trumfové eso, Ferrari 250 GTO s podvozkem č. 3705 a SPZ MO 77914 s francouzsko/belgickou posádkou Pierre Noblet / Jean Guichet. Závodní tým se zkušenostmi z vytrvalostních závodů, rozvážností a vynikajícími jízdními schopnostmi. Na startovním roštu 13,461 km dlouhého okruhu stálo 55 týmů. Po 24 hodinách a 331 kole = 4451.255 km mohli být piloti týmu Olivier Gendebien / Phil Hill oslavováni jako vítězi v celkové klasifikaci třídy GT. Průměrná rychlost byla 185,469 km/hod, Ferrari 330 s Philem Hillem s TRI LM Spyder dosáhl nejrychlejšhoí kola za 3.57.700 = 204,202 km / hod.

Ale i výsledky v celkovém pořadí tohoto vítězného páru třídy GT Pierre Noblet / Jean Guichet s tímto Ferrari 250 GTO, startovním číslem 19 a závodní tricolorou v modré, bílé a červené na karoserii byly viditelné. Po 24 hodinách zůstali oba jezdci pozadu s celkem 4 384,136 ujetými kilometry. To odpovídá 326 kolům při průměrné rychlosti 182,67 km / hod. Kromě jejich vítězství v GT třídě je zařadil tento výkon na vynikající druhé místo celkového pořadí tohoto ročníku Le Mans. Mezi prvními šesti byly tři vozy GTO. Le Mans bylo v roce 1962 pro Ferrari k dnešnímu dni jedním z nejúspěšnějších závodních událostí.

Dvousedadlové kupé (Berlinetta) pohání 12 válcový motor s úhlem rozevření válců 60° a rozvodem DOHC a objemem 2953 cm” (+ 3 kusy s motorem o objemu 4 litry). Maximální výkon je 300 hp při 7500 it./min. Maximální rychlost vozu je přibližně 280 km/hod. Vůz při délce 4325 mm váží přibližně 900 kg.

Rok: 1962

Odkaz na video o výrobě modelu Ferrari 250 GTO:

Výroba Ferrari 250 GTO u CMC

Popis modelu: Všechna kola jsou demontovatelná pomocí centrální 3 listé matice. Rezerva je vyjímatelná, nad maskou jsou 3 demontované kryty (přibaleny u modelu). Model se skládá z 1841 dílů, z nichž je 1215 kovových. Mimo dveří, kapoty, zavazadlového prostoru je samozřejmě otevírací víčko nádrže a posuvná okna ve dveřích.
Proti modelům M-151 - M-154 má tato verze tyto rozdíly- průhledný štítek proti hmyzu na přední kapotě s plechovým krytem u levého vzduchového průduchu, otevírací uzávěry chladící kapaliny a olejového chladiče jsou zajišťovány drátěnými kroužky, žádná vnější zpětná zrcátka, žádný větrací průduch v zadním okně, zadní koncová světla jsou montována na konzoli, odlišné průduchy vzduch od zadních brzd, osvětlení startovních čísel, čevené světlo uprostřed čelní masky, SPZ M 77914, v kokpitu na místě spolujezdce instalována videokamera. Rozdíl proti modelu pod kódem M-155 je jediný ale nejdůležitější , na kapotě modelu je originální podpis závodníka Jean Guicheta.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena u výrobce: Vyprodáno