Produkty

Talbot-Lago Coupé Typ 150 SS #8 (1939)

Krásný vůz, na Le Mans ne však úspěšný

Když byl Talbolt Coupé poprvé představen na Pařížském autosalonu v roce 1937, byli návštěvníci ihned uchváceni. Velmi brzo vznikl výraz „goutte d’eau“ a „teardrop coupé“ (kapka vody), který nikdy nebyl oficiálně používán, ale vystihoval neobvyklý tvar. Všechno na tomto fascinujícím voze a každý detail potvrzuje hlubokou lásku k designu. Každá linka a každá lišta bez námahy podtrhuje efekt.

Mnoho expertů po celém světě souhlasí, že toto vozidlo nemůže být hodnoceno podle standardů platných pro jiná auta. Talbot Lago s karoserií vyrobenou slavnými francouzskými plechovými ševci Figoni & Falaschi, je díky ní jak z jiného světa. Vůz by se dnes jednoduše nazval „výkřikem techniky“. Bohužel se do dnešního dne dochovala asi 1/4 vyrobených kusů.

Tento vůz je harmonický – od rovného předního nárazníku po pochromovanou koncovku výfuku. Navíc je zde luxusně vybavený interiér umělecky vykládaný drahým dřevem a elegantní kůží. Ani motor nebyl obyčejný - objem tohoto 6 válce je 3996 cm³, jeho výkon pak závisel na modelu a byl buď 140 nebo 160 hp při 4200 ot./min. Maximální rychlost byla přibližně 185 km/hod. Přední nezávislá náprava byla odpružená listovými pery, zadní podélnými listovými pery, na všech kolech byly mechanické bubnové brzdy. 

V roce 1939 se upravený vůz Talbot-Lago Coupé Typ 150 SS po rozsáhlých technických úpravách a dovybavení zúčastnil i slavného závodu 24 hodin Le Mans. Číslo podvozku tohoto vozu bylo 90117. Byl to poslední závod před 2. Světovou válkou. Pro britskou závodní stáj T.A.S.O. Mathieson jej řídili dva francouzští závodní jezdci Duke Philippe de Massa a Norbert Jean Mahé. Vůz se startovním číslem 8 obkroužil na tomto slavném a velice náročném závodě 88 kol (délka jednoho kola je 13,492 km) a následně musel z důvodu technických problémů odstoupit (ventilové pružiny).

Rok: 1939

Popis modelu:  Otevíratelná kapota s ventilačními otvory skrývá detailně zpracovaný motor. Všechny podvozkové díly a výfuk, nádrž a odpružení jsou na tomto modelu vytvořeny s nejvyšším důrazem na detail. Sedadla, odlišná od civilních verzí, jsou opět čalouněna kůží, samozřejmostí jsou otevírací dveře, víko zavazadlového prostoru, otevírací je i střešní okno, pohyblivé jsou sluneční clony. Odlišný od civilních verzí je přední nárazník s přídavnými světly, nad mřížkou chladiče není znak Talboltu. Odlišná je i celá pření kapota s vystupujícími víčky chladiče a oleje. Kapota je upevněna dvěma koženými popruhy. Záď vozu doznala proti civilním verzím též změny, chybí zde nárazník, SPZ je umístěna na víku zavazadlového prostoru, jiný je i nápis jména vozu a je umístěn na levé straně. Střední vystupující linka na kapotě zavazadlového prostoru je kryta chromovanou lištou. Jinak uspořádaná je palubní deska a před čelním sklem jsou 2 vzduchové průduchy. Zcela odlišné jsou i zadní blatníky, z důvodu nutného rychlého přístupu ke kolům jim chybí celý boční aerodinamický kryt. Základní model pod kódem M-14 se skládá ze 1488 součástek, tato verze má počet součástek nepatrně vyšší, přesné číslo není uvedeno.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena u výrobce: Vyprodáno

Cena:

10.550 Kč


Cena bez DPH: 8.719

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: M-167
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Talbolt-Lago
Barva: Modrá
Limitovaná edice: 1500 ks
Startovní číslo: 8
Kategorie: Závodní auto