Akční zboží

Mercedes-Benz "Blue Wonder" + 300 SLR (1955)

První Bundle od CMC

CMC tímto představilo první z nových balíků 2 modelů, které vytváří tématický celek. Tento celek, prodávaný pod kódem M-143, je tvořen závodním vozem v pozávodní úpravě "Dirty Hero" se startovním číslem 701, za jehož volantem usedal Karl Kling a přepravníkem těchto vozů.

V roce 1954 společnost Mercedes-Benz vytvořila ve svém experimentálním oddělení ručně vyráběný jedinečný model – přepravník závodních vozů Mercedes-Benz. S modrým lakem, jemnými křivkami a maximální rychlostí 170 km/h „Blue Wonder“ budil stejně tolik pozornosti, jako závodní vozy co převážel. Poté co v roce 1955 Mercedes-Benz odešel z profesionálních závodů, zmizel transportér ze zraku veřejnosti a byl bohužel v roce 1967 sešrotován. Na začátku 90. let si Daimler-Benz připomněl důležitost tohoto vozidla ve své závodní minulosti. Pod vedením Mercedes-Benz Classic Center byla vzkříšena oficiální replika.

Vůz samotný poháněl 6 válcový motor, používaný v Mercedesech 300 SL o objemu 2996 cm³, výkon motoru byl 192 hp při 5500 ot./min, maximální rychlost pak 170 km/hod. Délka transportéru byla 675 cm.

Mercedes-Benz 300 SLR #701 je model vozu ze závodu Mille Miglia, kde si tyto vozy odbyly svoji závodní premiéru a  vyhrály. Tento vůz řídil Karl Kling a byl vybaven 8 válcovým motorem o objemu 2982 cm³, maximální výkon 310 hp při 7500 ot/min a maximální rychlost vozu 300 km/h. Tohoto závodu se zúčastnily celkem 4 vozy, dva z nich byly verze dvousedadlové a dva jednosedadlové. Tato verze je jednosedadlová, kdy druhé sedadlo je překryto kovovým krytem. Vlastní model není samostatně prodejný v této pozávodní úpravě. Jeho "čistá verze" se nachází pod katalogovým číslem M-118.

Rok: 1955

Video s transporterem a Mercedesem W196R:

Transporter a Mercedes W196R

Popis modelu: 300 SLR je ručně montován z více jak 1500 jednotlivých dílů. Jedná se o precizní model, který zahrnuje dobře zdokumentované historické detaily a autenticitu repliky. Startovní číslo je vytištěno na auto komplexní tampónovou tiskovou metodou a vyleštěno do lesku. Kola je možné sejmout pomocí 3 cípé centrální matice. Otevírací je zavazadlový prostor (spíše prostor rezervních kol), kapota nad motorem (v otevřené poloze je možno aretovat podpěrou), snímatelné víčko nádrže, otevírací jsou samozřejmě i dveře vozu. Jde o jednomístnou verzi, se čtyřramenným volantem, vysokými skly, před čelním sklem je umístěn ochranný štítek. Jednomístné verze mají i jinak umístěné zpětné zrcátko. Všechny vozy se od sebe odlišují barvou čalounění sedadel a dalšími detaily.
Renntransporter má funkční otevírání dveří s posuvnými skly, otevírací motorový prostor speciálním klíčem, rozložitelné nájezdy včetně podpěr. Otevírací je i víčko nádrže. Pokud na ložnou plochu postavíte model, máte možnost jej přikurtovat přibalenými lanky. Model transporteru má v nové úpravě více jak 409 součástek.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena u výrobce: 791€

Cena:

18.580 Kč


Cena bez DPH: 15.355

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: M-163
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Délka modelu: 37,8 cm
Značka vozu: Mercedes
Barva: Stříbrná/modrá
Limitovaná edice: 1000 ks
Startovní číslo: 701
Kategorie: Transporter