Akční zboží

Auto Union Typ C #111 (1937)

Více kol - lepší výsledek v závodě

Závody do vrchu vždy patřily k hojně sledovaným a to nejen ze strany diváků. Ve 30. letech minulého století byly populární pak zejména tím, že se zde používala auta, která jezdila seriál závodů Grand prix. Auto union se svým typem C měl v těchto závodech vyjímečné postavení díky tomu, že za jeho volantem seděl excelentní závodník, „král vrchů“ Hans Stuck. Mezinárodně uznávaný byl legendární závod do vrchu na Schauinsland poblíž Freiburgu. Již v roce 1925, se zde konal  první závod. V následujících letech se závod vyvinul v mezinárodní soutěž a ve 30. letech, zlaté éře těchto závodů,na Schauinsland ve Freiburgských horách, často přilákal více než 20.000 diváků.

To byl též případ 13. ročníku Schauinsland, který se konal 1 srpna 1937 v rámci Grand Prix Německa. V ilustrované startovní listině byli závodníci z 10 zemí. Mezi nimi byli samozřejmě špičkoví závodníci na Auto Unionech Hans Stuck a Bernd Rosemayer, z Mercedes-Benz pak slavné trio Rudolf Caracciola, Manfred v. Brauchitsch a Hermann Lang.

Závod byl dlouhý 12 km, až do průsmyku Schauinsland vozy musely překonat 178 zatáček a 780 výškových metrů se stoupáním místy až 12%. Na konci závodu byl, jak to tak bývalo, opět vítězem starý pán a král hor Hans Stuck a triumfoval se svým Auto Unionem Typ C s dvojitou montáží pneumatik na zadních kolech a startovním číslem 111. Druhý byl jeho stájový kolega Bernd Rosemeyer také na typu C, ale s jednoduchými pneumatikami. Mercedesy ten den obsadily v závodě třetí (Rudolf Caracciola) a čtvrté (Hermann Lang) místo na vozech W125.

Vlastní monopost s trubkovým rámem je osazen 16 válcovým motorem o objemu 6005 cm³ se dvěma ventily na válec a kompresorem. Maximální výkon 520 hp při 5000 ot./min. Nejvyšší rychlost přibližně 340 km/hod. Pro přenos velkého točivého momentu na silnici byla použita zdvojená náprava. Ta měla příznivý vliv na přenos velké síly na vozovku a i na ovládání monopostu v úzkých horských zatáčkách.

Rok: 1937

Odkaz na video s vozy Auto Union C a D:

Legendární vozy Auto Union opět ve městě svého zrodu, ve Zwickau

Popis modelu: Ručně montovaný model se skládá z 1301 součástek, má snímatelné kryty nad motorem a nad přední částí vozu, oba díly jsou zajištěny pomocí gumiček. Model má pohyblivý větrný štítek před pilotem, otevírací víčko nádrže včetně sítka proti nečistotám, sedadlo je čalouněno látkou, demontovatelná kola. Úžasně zpracovaný motor se skládá z více jak 400 součástek. Proti verzi základní pod kódem M-034 a limitu pod kódem M-161 se model odlišuje - zdvojená zadní kola, chybějící zpětné zrcátko, vzduchový průduch pod chladičem, znak Auto Union na chladiči je zpracován ve 3D, nápis Hans na boku kokpitu.

Dostupnost: Ihned k odeslání