Akční zboží

Maserati 250 F #2 (1957)

"DIRTY HERO ®"

CMC nabídlo ke svému 20. výročí výroby 2 zcela zvláštní modely v pozávodní úpravě "DIRTY HERO ®". Oba v limitovaných edicích 1000 kusů. Jedním z nich je vítězné Maserati 250 F z GP Francie 1957. Úprava modelu po závodě představuje model zastříkaný od zbytků oleje, prachu a poškozením přední části vozu z průběhu závodu, opotřebení pneumatik tak, jak vítězně projel cílem. Někdo může toto zpracování zatracovat, pro někoho to může být vítané zpestření sbírky a doplněk k verzím, jak je běžně známe.

V roce 1957 bylo Maserati na vrcholu svého závodního vývoje. Pro sezónu 1957 Maserati navrhli nový prostorový rám vyrobený z lehčích, tenčích ocelových trubek. Výfukové potrubí bylo přesunuto na levou stranu čelního skla a bylo vyrobeno z jednoho dílu a vedlo dozadu až za zadní kola . Bubnové brzdy byly revidovány a výrazně zlepšeny. Tato vylepšení přinesla 250F jeho dodatečné označení „lehké“ a udělala z něj mimořádně úspěšný vůz. Motor - 6 válec o objemu 2493 cm³ měl výkon 270 hp při 8000 otáčkách/min. Nejvyšší rychlost byla 300 km/h. Potom, kdy se Juan Manuel Fangio vrátil do továrního týmu Maserati, vyhrál na svém Maserati 250F mnoho závodů Grand Prix, na konci sezóny slavil pátý Světový pohár Grand Prix.

Jeden z nejlepších závodů Grand Prix ve Fangiově dlouhé kariéře bylo GP Francie v Rouenu 7. července 1957. Náročnou 6,5 km dlouhou trať s rychlými a prudkými zatáčkami projel řidičský genius Fangio úžasně. Startovní číslo # 2 Fangio jej dokončil 50 sekund před zbytkem závodního pole jako vítěz. Dnes již proslavená "boule“ v přídi vozidla Maserati 250F dává svědectví o těžkém boji Fangia, kdy nedobrovolnou jízdou do terénu vyměnil pozici ve startovním poli s konkurencí. Luigi Musso na Ferrari Tipo 801 skončil druhý následován Collinsem a Hawthornem na Lancia / Ferrari na třetím a čtvrtém místě.
Ještě malá epizoda ze závodu: Fangiuv stájový kolega Jean Behra se držel na 6. místě se svým Maserati 250F, těsně před koncem musel ale zastavit a vůz ručně přes cílovou čáru přetlačit.

Rok: 1957

Odkaz na video s vozem Maserati 250 F:

Maserati 250F na Mezinárodním autosalonu v Sydney

Popis modelu: Jde o kovový model, má kůží čalouněné sedadlo a dřevěný volant, snímací kapotu motoru, otevírací víčko nádrže, demontovatelná kola. Počet součástek, ze kterých je model sestaven je 1387 (u reedice, tedy i tohoto modelu lze předpokládát díky novým kolům počet vyšší).

Dostupnost: Ihned k odeslání.

Cena u výrobce: Vyprodáno

Cena:

8.200 Kč


Cena bez DPH: 6.777

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: M-148
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Délka modelu: 23,3 cm
Značka vozu: Maserati
Barva: Červená
Limitovaná edice: 1000 ks
Startovní číslo: 2
Kategorie: F1