Akční zboží

Aston Martin DB4 GT Zagato (1961)

Zde chybí snad jen startovní číslo

Co slouží jako silná připomínka Astonu Martin? Jednoduše řečeno, DB4 GT Zagato, který se dnes stal jedním z nejvyhledávanějších sportovních vozů na světě. Použitím jemného designu, který zvýrazňuje provedení křivek, se podařilo Giannimu Zagatovi přizpůsobit imaginární tělo na vůz. Zajímavostí je, že všechny originální vozy se mezi sebou mírně liší, tak jak Zagato perfektně přizpůsoboval detaily karoserie jednotlivým zákazníkům.

Hlavním cílem Astonu Martinu byl souboj s dominantními Ferrari 250 GT / SWB a jejich překonání. BD4 GT Zagato bylo slavné pro svou lehkou karoserii. Toho bylo dosáhnuto pečlivým výběrem materiálu (tj. tenké hliníkové plechy) a odstraněním ozdob z karoserie a dalších zbytných dílů luxusu, takže byla váha DB4 GT snížena o více jak 100 kg. I přes radikální odlehčení karoserie a maximální výkon 314 koní to nestačilo k dosažení cílů, jaké si Aston Martin přál.

Auto poháněl řadový 6 válcový motor namontovaný za přední nápravou s rozvodem 2x OHC o maximálním výkonu 314 HP při 6000 ot/min, objem motoru je 3670 cm³. Maximální rychlost vozu byla kolem 246 km/h.

Vůz v tomto barevném provedení byl postaven na podvozku číslo 0193, který byl speiálně upraven továrnou pro závody. Spolu s ním byly takto upraveny další 3 podvozky. Tento vůz jezdil s registrační značkou 1 VEV. Dle dostupných informací se zúčastil dohromady 6 závodů v letech 1962 a 1963.

Rok: 1961

Video s vozem Aston Martin DB4 Zagato:

Aston Martin DB4 Zagato

Popis modelu: Model má otevírací dveře, kapotu, zavazadlový prostor, v kterém je koženým řemenem připoutaná rezerva, tu lze samozřejmě vyjmout. Vlastní kola jsou též demontovatelná, otevírací jsou i víčka nádrže a posuvná jsou i boční sklíčka. Model se skládá z 1825 součástek a samozřejmě se liší od všech ostatních verzí Aston Martin Zagato.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena u výrobce: Vyprodáno

Cena:

10.700 Kč


Cena bez DPH: 8.843

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: M-140
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Délka modelu: 24 cm
Značka vozu: Aston Martin
Barva: Modrá
Limitovaná edice: 1000 ks
Kategorie: Závodní auto