Chevrolet představil závodní vůz Corvette C7.R na…

Před závodní sezónou v roce 1952 a po…

13.050 Kč

Mercedes-Benz W125 #1 (1937)

Ladný dravec

Mercedes poslal do Doningtonu  na GP Anglie 2. října 1937 čtyři závodní vozy typu W125. Grand Prix Donington 2. října uzavíral sérii GP toho roku a byl též posledním závodem pro současné vozy s váhovým omezením 750 Kg. Pro Angličany to byla nádherná podívaná vidět giganty GP poprvé na svém ostrově.
Díky účasti v celé soutěži Grand Prix se dal očekávat vzrušující souboj Mercedes-Benz a Auto Union, protože obě stáje přihlásily své nejlepší závodníky, jakými byli Rudolf Caracciola na Mercedesu a Bernd Rosemeyer na Auto Unionu. Z bezpečnostních důvodů byly netradičně nařízeny pro všechny startující vozy kožené řemeny přes kapoty motoru. Všechny Mercedesy byly vybaveny osmiválcovými přeplňovanými motory o výkonu 570 hp a objemu 5660 cm³. Nejvyšší rychlost vozu byla na hranici 320km/hod.

S číslem 1. startoval Rudolf Caraciola z druhé řady startovního roštu a okamžitě dohnal závodníky před sebou. Během závodu se Caracciola držel špice závodu, nicméně jeho jízda nebyla v ten den absolutní top. Ke konci závodu Caracciola spadl na třetí místo za Rosemeyera a stabilně jedoucího kolegu von Brauchitsche. V tomto pořadí protnul i cílovou čáru. Celkově vzato, mohl být Mercedes spokojen s druhým a třetím místem. W125 se stal nejúspěšnějším vozem Grand Prix této sezony a Rudolf Caracciola byl oslavován na jeho W125 jako nový mistr Evropy.

Rok: 1937

Video Hermann Lang na Nürnburgringu:

Mercedes W125

Popis modelu: Model je sestaven z více jak 900 součástek, sedadlo je čalouněno látkou, jen maska před chladičem je z 35 nerezových drátů, otevírací je víčko nádrže, demontovatelná kola a po rozepnutí kožené přazky snímatelná kapota motoru. Od původního modelu se toto provedení odlišuje jinými rameny k zadním kolům, řemenem přes kapotu motoru, má jen jedno zpětné zrcátko, odlišný je i výfuk, čalounění sedadla a v kapotě přibylo další víčko.

Dostupnost: Ihned k odeslání