Produkty

Akční zboží

Alfa Romeo 8C 2900 B Touring #19 (1938)

Nesplněná očekávání  

Pro nadcházející ročník 24 hodin Le Mans v roce 1938 bylo nově vzniklé závodní oddělení Alfa „Alfa Corse“ obzvláště motivováno; chtěli vyhrát! 8C 2900 B se speciální karoserií a výkonným motorem mělo tento cíl splnit.
U proslulé karosářské firmy Fa. Touring byla zhotovena uzavřená karoserie (Berlinetta) aerodynamického tvaru, byla vytvořena v proslulé lehké konstrukci, označované jako Superleggera. Výsledkem byl velmi futuristický závodní vůz, pro někoho krásný, pro někoho přinejmenším zvláštní dravec připravený ke startu. 

Zkušený tým jezdců pro dlouhé tratě Raymond Sommer a Clemente Biondetti šel do závodní bitvy v Sarthe se startovním číslem 19.  Nikdy předtím v historii Le Mans neovládalo závod tak dominantní a cíleně konstruované vozidlo jako 8C 2900 B Speciale. Ve 20. hodině závodu vedl tým Alfa Corse s 11 koly nebo 160 km před celým soutěžním polem, bohužel v nejvyšší možné rychlosti došlo k roztržení pravé přední pneumatiky. Pilot Raymond Sommer  byl schopen udržet auto na trati a dostat jej do boxů. Tam bylo ale zjištěno, že části pneumatiky poškodily uchycení motoru a že vytekl motorový olej. Nicméně Clemente Biondetti stále ještě jako reprezentant vedoucího týmu vyrazil zpátky na trať, ale vydržel  jen dvě kola. Nakonec musel vzdát díky poškození ventilu.
Tak se změnilo ze sekundy na sekundu už jisté vítězství v katastrofu. Le Mans 1938 bylo jediné představení 8C 2900 B Speciale s karoserií Touring Superleggera.

Technické údaje skutečného vozu: řadový 8-válec s klikovou skříní vyrobenou ze 2 bloků z lehkého kovu. Každý blok obsahoval 4 válce. 2 vřetenové kompresory. Objem: 2905 (2927) cm³, 220 koní při 6000 ot/min. Maximální rychlost okolo 245 km/hod. Hydraulické brzdy na všech 4 kolech.

Rok: 1938

Popis modelu: Model se skládá z 1577 součástek, má otevírací dveře, obě strany kapoty, demontovatelné jsou části obou předních blatníků pro lepší přístup k motoru,samozřejmě jdou demontovat i kola tohoto modelu. Otevírací je i kufr a víčko nádrže. Druhá verze tohoto modelu je pod kódem M-107 a jde o civilní verzi této karoserie. Oba modely mají mezi sebou odlišnosti a jejich zpracování je perfektní. Závodní verze má tmavší barvu a nejsou u něj kryty zadních kol, kola jsou stříbrná, je zde jiná maska chladiče, světla jsou doplněna červenými kryty, nápis Alfa Romeo se přestěhoval na pravý přední blatník, na levém je SPZ, z nárazníku výrazně vystupuje trubka pro startovací kliku. Jinak jsou řešena víčka nádrže, na bocích, přede dveřmi nejsou ozdobné nápisy. Odlišnosti jsou pak i v zadní části kabiny, u závodní verze jsou svislé průduchy, na zadní části vozu jsou opět SPZ. Interiér je doplněn hasícím přístrojem. K modelu je pak přibalen i zvedák, který používají závodní vozy.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena u výrobce: Vyprodáno

Cena:

10.580 Kč


Cena bez DPH: 8.744

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: M-111
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Délka modelu: 25,9 cm
Značka vozu: Alfa Romeo
Barva: Červená
Limitovaná edice: 3000 ks
Startovní číslo: 19
Kategorie: Závodní auto