Produkty

Akční zboží

fahrt18002_a
AKCE

18002 Austro-Daimler Sascha - poškozená vitrína

Závodní speciál zkonstruovaný Ferdinandem…

4.550 Kč

Fiat 642 RN2 Bartoletti (1957) - závodní transportér Ferrari

Dostupnost: Není skladem
Kód: M-084
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Délka modelu: přibližně 50 cm
Značka vozu: Fiat
Barva: Červená
Kategorie: Transporter
Bude stanovena
Bude stanovena
Cena na dotaz Váš e-mail:

Kurýr Eza Ferrariho  -  závodní transporter Ferrari Fiat 642 RN 2 Bartoletti

50. a 60. léta jsou známá jako éra, která se stala svědkem boomu závodních transportérů, jenž jsou nyní znovu objevovány a je jim vzdáván hold. Dva podobně vypadající přepravníky Scuderia Ferrari a Maserati by mohli dobře být nejslavnějšími transportéry těch dní. Byly postaveny na autobusových podvozcích Fiat typ 642 RN2. Otevřenou karoserii navrhl Bartoletti, výsledný transportér byl vhodný pro převoz 3 závodních vozů.

V této době čas od času transportér dopravoval drahý náklad, závodní vozy, na trať. Mimo to měly dost jiných funkcí. V každém transportéru byla malá, ale kompletní servisní dílna, k vozu naloženému v horní části byl umožněn dobrý přístup zespodu pro případné opravy. Vozy byly také používány jako prostory pro posádku, poskytovaly místo pro přespání během hektického závodního víkendu. Bylo to místo, kde sídlilo vedení. Mnoho členů posádky strávilo mnoho svého času uvnitř a kolem těchto závodních transportérů. Částečně se z nich staly jejich druhé domovy.

Vůz poháněl 6 válcový dieslový motor typ 364A o maximálním výkonu 92 hp, objemu 6650 cm³ a umožnil mu maximální rychlost 85 km/h. Karoserie a kladkostroj byly vyrobeny Bartolettim ve Forli v Itálii.

Rok: 1957

Popis modelu: Tato replika transportéru závodních vozů Ferrari je sestavena z 3115 jednotlivých dílů. Vysoce detailním a funkčním kladkostrojem na vozy může být ručně pohybováno nahoru a dolů. Nájezdy jsou vyrobeny z plechů s autentickou povrchovou úpravou. Zadní víko je opatřeno funkčním trubkovým uzamykacím mechanismem. Rampa je zajištěna pomocí šroubovacích kolíků, vyjmutelné je rezervní kolo, zde je funkční pružinový zámek, za odnímatelným krytem je funkční přírubové tažné zařízení. Vnější zpětná zrcátka jsou nastavitelná, interier je čalouněn kůží. Pod vozem jsou otevírací schránky, včetně zajišťovacích klínů. Víčka hrdla nádrže a stupačky mohou být otevřeny a nebo zavřeny, odklopný je panel Fiat nad přední maskou, pod ním je hrdlo chladiče, jehož víčko může být odšroubováno. Uvnitř kabiny je odklápěcí kryt motoru, funkční stínítka proti slunci. Kromě otevíratelných dveří do kabiny je přístupný i prostor dílny, který je vybaven přihrádkami na náhradní díly. No, chcete snad ještě něco? Pokud ano, pak již jedině  originál (a ten do obýváku nepostavíte).

Dostupnost: Model je vyprodán, je dlouhodobě nedostupný i u výrobce. Pokud máte o jeho nákup zájem, zašlete nám svoji objednávku, o jeho dostupnosti Vás budeme informovat. Zároveň Vám pak sdělíme aktuální ceny u výrobce.

Cena u výrobce: vzhledem k nedostupnosti není známa