Produkty

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe (1955)

Nejžhavější služební vůz všech dob

Kdo neví o slavném Uhlenhaut coupé s jeho legendárními dveřmi? Byly postaveny pouze 2 prototypy a bylo to a stále je impozantní silniční vůz. Ironií je, že většina lidí měla možnost ho vidět jen zezadu. Tehdy, když nejrychlejší BMW bylo schopné dosáhnout 170 km/h a nejrychlejší Porsche dokonce až 200 km/h, mohl Uhlenhaut coupé jet téměř 300 km/h. Je jisté, že způsobil mnoho úžasu, stejně jako žárlivosti.

Vysvětlení je však jednoduché. Pod karoserií byl umístěn 3-litrový motor z Formule 1. Vlastně 2 kupé byly postaveny pro závody. Jejich zamýšlenou misí byla účast ve vytrvalostních závodech, jako jsou Mille Miglia, nebo 24 hodin Le Mans. Ale Daimler se překvapivě rozhodl na konci roku 1955 odejít z profesionálního závodění a situace se radikálně změnila.

Rudolf Uhlenhaut, geniální inženýr odpovědný za závodní oddělení Mercedesu správně rozhodl, že by byla škoda nechat 2 auta nečinně stát a nechat na ně sedat prach v garáži. Jako výsledek se 2 SLR kupé staly jeho služebními vozy. Dnes každý automobilový nadšenec ví, co se skrývá pod pojmem „Uhlenhaut coupé“, ačkoli toto nikdy nebylo oficiální označení. Když jel Rudolf  ráno do práce, celé okolí si toho všimlo. Vzhledem k 300 koním 8-válce vysílal pěkný rámus. A tam byly limity, pro snížení ohlušujícího hluku byl doplněn další tlumič na straně s potrubím. Rudolf Uhlenhaut si opravdu užíval jízdy s kupé a měl také schopnosti k zvládnutí těchto silných šelem. Současní svědci potvrzují, že byl schopný dojet ze Stuttgartu do Mnichova za méně než hodinu. Vzhledem k rostoucím dopravním zácpám je to něco, o čem dnes můžeme jen snít

Pokud chcete vidět původní Uhlenhaut coupé, musíte navštívit muzeum Daimler ve Stuttgartu v Německu. Pokud ho chcete vidět každý den, pak stačí dát náš nesrovnatelně krásný model na místo ve vaší skříňce.

Rok: 1955

Popis modelu: Skládá se z 1817 součástek, sedadla jsou čalouněna kostkovanou látkou, interiér je čalouněn červenou kůží. V zavazadlovém prostoru jsou 2 rezervní kola. V bočních oknech jsou integrovaná otočná okénka. Otevírací je též kapota, v otevřené poloze ji můžete aretovat podpěrou, otevírací jsou samozřejmě křídlové dveře, pomoci centrálních matic jdou demontovat všechna kola.

Dostupnost: Model je vyprodán, je dlouhodobě nedostupný i u výrobce. Pokud máte o jeho nákup zájem, zašlete nám svoji objednávku, o jeho dostupnosti Vás budeme informovat. Zároveň Vám pak sdělíme aktuální ceny u výrobce.

Cena u výrobce: vzhledem k nedostupnosti není známa

Cena:

Bude stanovena


Cena bez DPH: Bude stanovena

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Není skladem
Kód: M-076
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:18
Délka modelu: 24,2 cm
Značka vozu: Mercedes
Barva: Stříbrná
Kategorie: Sportovní vůz