Produkty

Ferrari 312 B GP Italie (1970)

Legendární a ikonické Ferrari. Vůz v tomto provedení se zúčastnil GP Itálie 1970. Za volantem seděl Clay Regazzoni , který v tomto závodu zvítězil.

Pod vedením Mauro Forghieriho vyvinulo Ferrari nový plochý 12 válcový motor pro rok 1970. Toto horizontální "boxerové" uspořádání umožnilo velmi nízké těžiště a zároveň umožnilo čisté proudění vzduchu pod zadním křídlem. Pro minimalizaci ztrát z tření se kliková hřídel otáčela ve 4 hlavních ložiscích. Další vývojová stádia této jednotky měly využití u Ferrari na příští desetiletí.

Pro sezónu 1970 bylo postaveno pět vozů. Jacky Ickx se vrátil k Ferrari jako pilot číslo jedna, po Chrisu Amonovi, který odešel k Marchi. Začátek sezony zahájil Jochen Rindt ve velkém stylu, ale jeho tragická smrt v Monze ponechala titul nerozhodný. V závěru sezóny byla ale změna a červené Ferrari Ickxe bylo vidět v přední řadě rovnou v sedmi  závodech. Po výhrách v Rakousku, Kanadě a Mexiku přišel Belgičan v honičce o titul zkrátka, když jej ve Watkins Glen postihla porucha palivového potrubí.

Rok: 1970

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Součástí balení je i výstavní vitrínka.

Dostupnost: Ihned k odeslání.

Cena:

6.300 Kč


Cena bez DPH: 5.207

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: LSF1H14B
Výrobce: LookSmart
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Červená
Startovní číslo: 4
Kategorie: F1