Produkty

Akční zboží

Alfa Romeo 750 Competizione (1955)

Tento koncept byl vyvíjen ve spolupráci mezi Alfou Romeo a Abarth-Boano. Ačkoli Alfa Romeo oficiálně přestala vyrábět závodní auta na počátku padesátých let, inženýři společnosti pokračovali v zkoumání možností návratu k velmi úspěšným kořenům Alfy. Jedním z projektů, které se nejvíce přiblížily v 50. letech uskutečnění, byl sportovní vůz určený pro populární třídu 1500 cm³ Alfa Romeo 750 Competizione. 750 v názvu typu byl odkaz na nedávno představený silníční vůz Giulietta. Vůz měl mít ocelový plošinový podvozek a s nimi měla velké zkušenosti společnost Abarth, proto byla vyzvána ke spolupráci ve vývoji tohoto závodního vozu. Alfa dodala 4 válcový motor o objemu 1488 cm³, který se dvěma karburátory Weber dával výkon 145 hp.

Byly postaveny 2 prototypy, při jejich testování byly velké problémy a Alfa následně dala přednost hromadné produkci silničních aut.

Rok: 1955

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce včetně výstavní vitríny.

Dostupnost: Na objednávku

Cena:

6.300 Kč


Cena bez DPH: 5.207

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: LS18_AR22
Výrobce: LookSmart
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Alfa Romeo
Barva: Červená
Kategorie: Sportovní auto