Produkty

Akční zboží

Alfa Romeo 33 Italdesign Iguana (1969)

Toto auto bylo předvedeno na výstavě Sport Car v Monze a oficiálně představeno na autosalonu v Turíně v roce 1969. Jednalo se o první model Alfa Romeo navržený Giorgettem Giugiarem jako vedoucím vlastního karosářského oddělení. Základem byl vůz Alfa Romeo 33 Stradale - končící verze Tipo 33/2. Ačkoli se vůz nedostal do výroby, Iguana se odráží v pozdější práci Giugiara. Karoserie Iguana bylo natřeno šedou kovovou barvou, zatímco střešní rám a sloupky kabiny byly dokončeny v kartáčovaném kovu, tato úprava Giugiaro se později aplikovala na DeLorean DMC-12.

Podvozek byl tvořen ocelovýmoi trubkami, určité karosářské prvky našli pozděi využití u vozů Porsche Tapiro a Maserati Bora či Alfeta GT. Prototip byl vybaven hliníkovým motorem V8 o objemu 1,995 cm3 o výkonu 230 hp.

Rok: 1969

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce včetně výstavní vitríny.

Dostupnost: Na objednávku

Cena:

6.300 Kč


Cena bez DPH: 5.207

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: LS18_AR19
Výrobce: LookSmart
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Alfa Romeo
Barva: Stříbrná
Kategorie: Prototip