Produkty

Lamborghini Marzal (1967)

Lamborghini Marzal je koncept, který poprvé představil Lamborghini na autosalonu v Ženevě v roce 1967. Vůz navržený Marcello Gandinim z karosárny Bertone, bylo to od Ferruccio Lamborghini opravdové čtyřmístné auto k vozům, kam již patřilo 400GT 2 + 2 a Miura. Vyznačoval se bohatě prosklenými křídlovými dveřmi a atypickým zadním oknem. Pohonem byl řadový šestiválcový motor o objemu 2,0 l 175 hp, vlastně polovina verze Lamborghini 4.0 L V12, měl  5-rychlostní převodovku.
Marzal zůstal v jednom kuse, ačkoli základ tvaru a mnoho nápadů by později bylo použito v Lamborghini Espada. Marzal pravděpodobně našel širší uznání jako die-cast model u výrobců Dinky a Matchbox.
Marzal se objevil v akci veřejně poprvé na GP Monaka v roce 1967, když Princ Rainier III, doprovázený jeho manželkou, princeznou Grace, řídil auto v jeho tradičním prvním kole před startem závodu. Druhé veřejné vystoupení bylo 1996 Concours Italiano v Monterey v Kalifornii na počest Carrozzeria Bertone. V této době byl také vystaven Lamborghini Athon.
Marzal byl dlouhodobě umístěn v Bertone Design Study Museu a byl prodán v aukci ve Villa d'Este (Itálie) dne 21. května 2011 za nejvyšší nabídku 1 350 000 EUR.

Rok: 1967

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít.

Dostupnost: Na objednávku, model by měl dle výrobce být dostupný v roce 2019.

Cena:

5.450 Kč


Cena bez DPH: 4.504

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: LS18024
Výrobce: LookSmart
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Lamborghini
Barva: Matná stříbrná
Kategorie: Studie