Produkty

Akční zboží

Bugatti 57S Atlantic 1936 sn57473

Jeden z nejkrásnějších vozů automobilové historie

S vývojem kupé Atlantic byl duchovně svázán syn Ettoreho Bugatti, Jean. Ve svých pouhých 26 letech přišel s mistrovským dílem, které tvořilo automobilovou historii. Co představil, byl design, který nebyl dříve nikde viděn a zastínil vše ostatní. Vůz   fascinuje až do dneška. Mimochodem, hřbetní šev, který jde od čelního skla až na samý konec je pouze stylistický prvek. Je připomínkou švu, který držel pohromadě poloviny karoserie na prototypu „Aerolithe“.

Ale nejen vzhled sportovního vozu přitahoval mnoho pozornosti. Kupé Atlantic bylo jedním z nejvýkonnějších vozů svého času na světě. 3,3 litrový řadový 8 válec s rozvodem DOHC byl přeplňován kompresorem. Vůz s přibližně 200 koňmi zrychloval až na úžasných 200 km/h.

Jak přišel Atlantic ke svému jménu? Je obecným předpokladem, že Jean Bugatti zvolil jeho jméno ke cti jím zbožňovaného sochaře a závodníka Jeana Mermoze. Ten v roce 1936 zkoušel přeletět jižní Atlantik a zmizel beze stopy.

Vůz byl dodán Jacquesovi Holzschuchovi v prosinci 1936. Následující jaro bylo auto vystaveno v Concours d'Elegance v Nice. V roce 1939 byla karoserie zjevně modifikována firmou Figoni a Falaschi. Je také namontován kompresor. V roce 1952 získává vůz darem Rene Chatard od Marguerite Schneider, o tři roky později Chatard a jedna z jeho milenek tragicky zahynuli, když narazil do jejich Atlantiku vlak. Vozidlo, které bylo téměř zničeno, bylo skoro deset let uloženo ve skladu, než se vrátilo paní Schneiderové, ta jej prodala do šrotu. Ze šrotu jej však získal jiný nadšenec A. Berson a částečně jej zrekonstruoval, vůz pak s léty měnil majitele. Poslednímu majiteli se podařilo díky originálním dílům z pozůstalosti A. Bersona jej dovést do stavu roku 1955 se změnami provedenými firmou Figoni et Falaschi.

Rok: 1936

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je přišroubován na podkladové desce. POZOR - toto Bugatti se odlišuje od verze vyráběné firmou CMC, jde ve skutečnosti o vůz na jiném čísle chassis a karoserie byla byla, jak je výše uvedeno firmou Figoni et Falaschi. Změny jsou viditelné jak v přední části vozu, tak i v zádní.

Dostupnost: Na objednávku

Cena u výrobce: 581,20€

Cena:

13.990 Kč


Cena bez DPH: 11.562

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: IL1804
Výrobce: Ilario
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Bugatti
Barva: Šedá
Limitovaná edice: 80 ks
Kategorie: Luxusní auto