Akční zboží

Ferrari Tipo 500 F2 Short Nose #28 (1952)

Před závodní sezónou v roce 1952 a po stažení Alfy Romeo ze sportu FIA potvrdila, že závody Grand Prix počítané na mistrovství světa jezdců budou spuštěny raději podle specifikace Formule 2 než Formule 1. Ferrari byli jediným týmem, který měl auto speciálně navržené pro tyto podmínky. Bylo tedy téměř jisté, že Scuderia je s krásným tipem 500 dobře připravena a jistě ovládne závody, i když v nich byla silnější konkurence. Motor vozu měl objem 1985 cm³ a výkon 185 hp při 7500 otáčkách za minutu, pokrm mu dodávaly 2 karburátory Weber 50 DCO.

Giuseppe "Nino" Farina odešel z Alfy Romeo, když byl nespokojen s tím, že byl zastíněn mladším Juanem Manuel Fangiem v milánském týmu. Jeho čas v Alfě Romeo nebyl špatný, nicméně: Farina bude navždy známý jako první mistr světa Formule 1, vyhrál tento titul v roce 1950 kdy řídil tovární 158 Alfetta.

První Grand Prix šampionátu v roce 1952 se konala na okruhu Bremgarten ve Švýcarsku, a Farina, synovec Pinin Farina, chtěl zářit. Dostal své 500 F2 s krátkým nosem, číslo # 28 na pole position s ohromujícím kvalifikačním časem, který byl o 1,4 sekundy rychlejší než nejrychlejší závodní kolo nastavené dalším možným vítězem Taruffim, též s vozem Tipo 500 F2 #30.

Farina vedl lehce, jen 16 kol než se porouchalo magneto na jeho 500 F2. Na podporu vedoucího jezdce v týmu byl nucen Andre Simon odstoupit a předat třetí továrně nasazené 500 F2 Farinovi, což v té době bylo běžnou praxí. Farina dotáhl vůz číslem #32 na druhé místo, než opět utrpěl poruchu, která ho zastavila nadobro. Ale přesto byl pro tým dobrý den, s Farinou na pole position, vítězným Taruffim a Rudi Fischerem z Ecurie Espadon na druhém místě!

Rok: 1952

Popis modelu: Model má snímací kapotu, otevírací víčko nádrže a pohyblivé sklíčko před řidičem.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena u výrobce: 1295$