Produkty

Akční zboží

fahrt18002_a
AKCE

18002 Austro-Daimler Sascha - poškozená vitrína

Závodní speciál zkonstruovaný Ferdinandem…

4.550 Kč

Ferrari 158 #7 (1964)

Dostupnost: Na objednávku
Kód: GP114B
Výrobce: GP Replicas
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Ferrari
Barva: Bílá/modrá
Limitovaná edice: 500 ks
Startovní číslo: 7
Kategorie: Závodní auto
5.690 Kč s DPH
4.702 Kč bez DPH
4702 Kč ks

Vůz v tomto provedení se zúčastnil sezóny 1964 (18. sezóna závodů FIA Formule 1). Za volantem vozu týmu North American Racing Team (N.A.R.T.) (USA) seděl John Surtees (Velká Británie). Ten s tímto startovním číslem nastoupil do GP Velké Británie (XVII RAC British Grand Prix), která se konala 11. července na okruhu Brands Hatch (hrabství Kent, Anglie). Zde se kvalifikoval na 5. místě a závodě obsadil 3. místo.

S tímto startovním číslem také nastoupil do GP Německa (XXVI Grosser Preis von Deutschland), která se konala 2. srpna na okruhu Nürburgring (Nürburg, Západní Německo). Zde se kvalifikoval na 1. místě a závodě zvítězil.

S tímto startovním číslem také nastoupil do GP Rakouska (II Großer Preis von Österreich), která se konala 2. srpna na okruhu Zeltweg Airfield (letiště Zeltweg, Rakousko). Zde se kvalifikoval na 2. místě a závod nedokončil. Odstoupil z důvodu poškození zavěšení po 9 okruzích.

S tímto startovním číslem také nastoupil do GP USA (VII United States Grand Prix), která se konala 4. října na okruhu Watkins Glen Grand Prix Race Course (New York, USA). Zde se kvalifikoval na 2. místě a závodě obsadil 2. místo.

S tímto startovním číslem také nastoupil do GP Mexika (III Gran Premio de México), která se konala 25. října na okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez (Mexico City, Mexiko). Zde se kvalifikoval na 4. místě a závodě obsadil 2. místo.

V této sezóně získal celkové 1. místo se ziskem 40 bodů.

Rok: 1964

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce a je včetně výstavní vitríny.

Dostupnost: Na objednávku. Duben 2022