Produkty

James Hunt (1977)

Britský jezdec, který v 70. letech "řádil" na tratích Formule 1, James Hunt se v roce 1976 stává za Mistra světa, když závodí za McLaren a po souboji s Niki Laudou, jenž odstupuje až na poslední Velké ceně sezóny v Japonsku. Jeho kariéra se po tomto titulu trochu rozdělila; poté úspěšně komentoval Grand Prix F1 v BBC, dokud v roce 1993 neumírá, což bylo způsobeno infarktem ve věku 46 let.

Tisk věnuje Huntovi velkou pozornost: velký milovník piva, žen a večírků, jeho bouřlivý život mimo okruhy mu nezabránil v tom, aby byl sportovcem a jeho oblíbenými přáteli byli: Niki Lauda, Stirling Moss, Gilles Villeneuve, Barry Sheene, Ronnie Peterson, Jody Schekter a dokonce i pyšný Clay Regazzoni neodolali kouzlu gentlemana (někdy „zemědělci", když přísahal jako voják), i James Hunt také věděl, jak se má chovat. Atypický mistr odmítl nosit oblečení v barvách sponzorů, dával přednost příchodu do boxů tzv. "po svých", naboso, s dlouhými vlasy, v onošených džínách a tričku, s pochybnými slogany.

Obrázek, který jsme použili jako základ pro práci figurky, byl pořízen na Grand Prix v Monaku v roce 1977, kdy James Hunt odstoupil po 25 kolech. Vidíme extravagantní postavu, která uřízla konce svých bot, aby získala několik centimetrů nezbytných k tomu aby se vešel pod palubní desku v McLarenu. V ruce nese helmu, rozeznatelnou díky kusu látky, kterou měl okolo.

Výška figurky: 9,5 cm

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena:

865 Kč


Cena bez DPH: 715

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Ihned k odeslání
Kód: FLM118024-P1
Výrobce: Le Mans Miniatures
Popis modelu: Velikost: 1:18
Kategorie: Figurka