Produkty

Alfa Romeo 8C 2900 B Speciale Touring Coupè (1938)

Chlouba musea "Storico"  Alfy Romeo v Arese

Nejen proto, že vůz Alfa Romeo 2900B má zajímavou historii, ale i pro jeho nádherný a jedinečný vzhled se CMC rozhodlo vyrobit též překrásnou a jedinečnou edici ve velkém měřítku 1:12, limitovanou pouhými 300 kusy pro celý svět. Za účelem splnění exkluzivity a kvality modelu, byla zavrhnuta původní resinová koncepce a kovové tělo je opět vyrobené z materiálu měď.Samozřejmě je vše jako dříve, ať otevřete kapotu, dveře a víko zavazadlového prostoru, podíváte se na motor, palubní desku a interiér, vše je jako vždy funkční a detailní.

Alfa Romeo, jeden z nejvýznamnějších výrobců automobilů, si tímto vozem sám sobě postavil pomník. Neobyčejný designový styl a výrazný vzhled vozu byl od té doby obdivován a vychvalován ve všech koutech světa. 8C 2900 B byl původně postaven pro 24 hodinový závod v Le Mans v roce 1938. Byl vybaven uzavřenou karoserií (Berlinetta) navrženou specialisty na cestovní vozy na základě jejich výzkumu aerodynamiky lehkých konstrukcí – patentovaná technologie známá jako Touring Superleggera. Vyladěný řadový 8 válcový motor s 220 koňmi plus nezbytné vybavení pro závodění po západu slunce  pak v Le Mans vytvořilo kompletní vůz.

Navzdory vynikajícímu vedení během závodu nebylo 8C schopné závod dokončit. Výbuch pneumatiky a následně roztržený ventil vystavil stopku jejich pronásledování téměř jistého vítězství. Po závodě byl vůz kompletně opraven a prodán do soukromých rukou. V té době to byla posedlost a vůz měnil několik dalších majitelů. Nakonec se  objevil v Anglii, odkud byl vyměněn v 80. letech Muzeem „Storico“ Alfy Romeo za formulový vůz Type 158 Alfetta. Storico se rozhodlo pro zrestaurování do podoby silničního vozu s originálním červeným lakem. Nyní stojí tento vůz jako solitér v muzeu Alfy Romeo jako absolutní rarita.

Technické údaje skutečného vozu: řadový 8-válec s klikovou skříní vyrobenou ze 2 bloků z lehkého kovu. Každý blok obsahoval 4 válce. 2 vřetenové kompresory. Objem: 2905 (2927) cm³, 220 koní při 6000 ot/min. Maximální rychlost okolo 245 km/hod. Hydraulické brzdy na všech 4 kolech.

Rok: 1938

Krátké video s vozem Alfa Romeo 2900B:

Alfa Romeo 2900B

Popis modelu: Model má otevírací dveře, obě strany kapoty, demontovatelné jsou části obou předních blatníků pro lepší přístup k motoru, samozřejmě jdou demontovat i kola tohoto modelu. Otevírací je i kufr a víčko nádrže. V interiéru je samozřejmě použita látka i kůže. Další informace k modelu budou doplněny, jakmile je od výrobce získáme.

Dostupnost: 2021

Cena u výrobce:  4715€

Cena:

Bude stanovena


Cena bez DPH: Bude stanovena

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: C-009
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:12
Značka vozu: Alfa Romeo
Barva: Červená
Limitovaná edice: 300 ks
Kategorie: Sportovní auto