Akční zboží

C-008 Auto Union Type C #18 (1937)

Krásný závod na Nürnburgringu a sběratelská perla pro movité

CMC původně oznámilo výrobu modelu 1:12 se startovním číslem 5, po následném zkoumání podkladů a historických faktů bylo společně s firmou Audi rozhodnuto o výrobě úspěšného vozu se startovním číslem 18.

Auto Union se svým vozem typ C se startovním číslem 18 pilotovaným Bernd Rosemeyerem zúčastnil 14. června 1936 známého závodu Eifel na Nürburgringu. Tento závod, označovaný jako „Mlžný závod", byl jedním z nejpamátnějších na tomto okruhu.

Závod měl 10 okruhů a celková délka byla 228 km. V závodě dominovali tři nejvýznamnější jezdci všech dob. Rudolf Caracciola jel na Mercedesu W25, dalším byl starý bojovník Tazio Nuvolari na Alfa Romeo P3 a posledním Bernd Rosemeyer na Auto Unionu C. Po třetím kole se dostal Nuvolari před Caracciolu na špici závodu. V závěsu za nimi byl však stále ale Rosemeyer. Po technické závadě tlumiče, která donutila Caracciolu k odstoupení ze závodu, vypukl mezi Nuvolarim a odvážným Rosemeyerem vzrušující souboj o vítězství.

Přesně dle své přezdívky přebírá Rosemeyer vedení v 7. kole závodu. Nuvolari se řítí stále jako druhý daleko za ním. Během 8. kola se však stalo něco nepředvídatelného. Náhlá těžká mlha dokonale obklopila Nürburgring a ten se do ní úplně propadl. Dohlednost byla menší než 20 metrů! A to, co udělal Rosemeyer? Tento ďábel jel, aniž by téměř omezil rychlost, prakticky bez možnosti něco vidět, jen podle paměti a řídil se 7. vrozeným orientačním smyslem. Závod vyhrál a stal se mýtem. Bernd Rosemeyer je zapsán jako „mistr mlhy" v análech závodní historie.

Auto Union se svým typem C ukázal, že předchozí dominance vozů Mercedes není nedotknutelná.

Vlastní monopost s trubkovým rámem je osazen 16 válcovým motorem o objemu 6005 cm³ se dvěma ventily na válec a kompresorem. Maximální výkon 520 hp při 5000 ot./min. Nejvyšší rychlost přibližně 340 km/hod. Vůz, který na sebe strhne pozornost, kdekoliv a kdykoliv a v jakékoli velikosti.

Rok: 1936

Odkaz na video s vozem Auto Union C a D:

Legendární vozy Auto Union opět ve městě svého zrodu, ve Zwickau

Popis modelu: Ručně montovaný model se skládá z 1937 součástek, z nichž je 1587 z kovu, má snímatelné kryty nad motorem a nad přední částí vozu, oba díly jsou zajištěny pomocí gumiček. Model má pohyblivý větrný štítek před pilotem, otevírací víčko nádrže včetně sítka proti nečistotám, sedadlo je čalouněno látkou, demontovatelná kola. Úžasně zpracovaný motor a na rozdíl od modelu 1:18 je součástí modelu i startovací klika.

Dostupnost: Na objednávku, patrně poslední menší zásilka těcto modelů dorazí do Evropy v prosinci 2017.

Cena u výrobce: 3093€

Cena:

75.000 Kč


Cena bez DPH: 61.983

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: C-008
Výrobce: CMC
Popis modelu: Velikost: 1:12
Délka modelu: 33,6 cm
Značka vozu: Auto Union
Barva: Stříbrná
Limitovaná edice: 300 ks
Startovní číslo: 18
Kategorie: Závodní auto