Produkty

Akční zboží

Lancia Delta HF Integrale 8V #6 Safari Rally (1988)

Rally Safari, nazývaná také jednoduše Safari, je rally založená East African Coronation Safari na oslavu korunovace královny Alžběty II. První závod, který se konal od 27. května do 1. června 1953, prošel Keňou, Ugandou a Tanzanií.

Vítězství Miki Biasiona a Tiziana Siviera s Delta HF Integrale Gr. A na Rally Safari v roce 1988 bylo skutečně jedno z nejvytouženějších vítězství ze všech. Pro Lancii, která nakonec zvítězila v nejdobrodružnější a nepředvídatelnější rally na mistrovství světa, po deseti pokusech, které začaly s Fulviemi v 70. letech.

Mezi nesčetnými a ctěnými modely, které Lancia postavila během své dlouhé historie, Delta rozhodně nepotřebuje úvádět, a to nejen proto, že se jednalo o skutečně nejlépe prodávaný model pro značku z Turína, vyráběný v letech 1979 až 1993, ale také proto, že napsal některé z nejvýznamnějších, nejslavnějších stránek v historii rally, vítězství Lancie při šesti po sobě jdoucích sezónách, od roku 1987 do roku 1992, v poháru konstruktérů. Vítězství v Nairobi, Keňa, v roce 1988 bylo italskou záležitostí: tým, auto, řidič, navigátor a dokonce sponzor byli všichni italští! Lancia Delta Integrale Martini, vedená Miki Biasionem a Tizianem Sivierem, dosáhla vrcholu na pódiu.

Rok: 1988

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce včetně možnosti objednání s výstavní vitrínkou.

Dostupnost: Na objednávku

Cena:

5.700 Kč


Cena bez DPH: 4.711

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: BBRC1837
Výrobce: BBR
Novinka: 1
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Lancia
Barva: Bílá
Startovní číslo: 6
Kategorie: Závodní auto