Akční zboží

Porsche 917 Martini

Porsche 917 je jedním z nejikoničtějších závodních auto všech dob. Proslulé pro své šílené rychlosti a výkony, 917 je také plakátem legendárního filmu Stevea McQueena z roku 1971, Le Mans. Varianta 917K se zrodila z problémů při testování základního modelu 917 v roce 1969. Při vysoké rychlosti piloti uvedli vůz jako vysoce nestabilní, zejména na dlouhých rovinách, vzhledem k dlouhému ocasu 917 docházelo ke „zvedání“. 917 byla zkrácena tak, aby vznikla „krátký konec“ nebo krátký ocas - 917K.
Po vítězství Le Mans v roce 1970 se týmem Porshe Salzburg, Helmut Marko a Gijs van Lennep v roce 1971 opět probojovali k vítězství týmu Martini Racing v závodě Le Mans.

Amalgam vyrábí model této vítězné 917K, která je vybavena hořčíkovým rámem, která také stanovila rekord ujeté vzdálenosti na slavném francouzském okruhu, který vydržel do roku 2010!

Každý model modelu Amalgam 1:18 je dodáván v luxusní černé krabici s ochranným vnějším pouzdrem pro přepravu. Každý model je osazen na leštěné černé akrylátové základně chráněné čirým krytem z akrylátu. Základna obsahuje brožuru obsahující certifikát pravosti spolu s informacemi a materiálem o vozidle. Modelový název a originální značka jsou zobrazeny na leštěné nerezové desce namontované na předním konci základny.

Rok: 1971

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Je přišroubován na základní desce, v níž je malý úložný prostor s přibaleným poznámkovým bločkem v kůži a designové propisovací pero. Vše je překryto akrylátovým krytem, na rozdíl od jiných výrobců komplet lepeným a s ozdobnými nerezovými kryty dolních rohů. Součástí balení je černá krabice s otevíráním na magnet, uložená v dalším černém papírovém obalu s uchy (tašce).

Dostupnost: Pouze na objednávku.

Cena u výrobce: 685$

Cena:

16.600 Kč


Cena bez DPH: 13.719

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: AM_P917
Výrobce: Amalgam
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Porsche
Barva: Bílá/modrá/červená
Limitovaná edice: 500 ks
Kategorie: Závodní auto