Produkty

Jaguar E-Type coupe (1961)

Jaguar E-Type, jedno z nejznámějších sportovních aut všech dob, je známo především pro svoji krásu. Ale je to mnohem více než jeho krásné tvary. Když debutoval na autosalonu v Ženevě v roce 1961, byl to jeden z technologicky nejmodernějších vozů na světě.

Výrazné jsou jeho splývavé tvary, vyvinuté brilantním aerodynamikem Malcomem Sayerem, který použil matematické vzorce k tomu, aby dosáhl tvaru, který efektivně projde vzduchem. Pod karoserií byla plně nezávislá zadní náprava, v té době ještě ne tak běžná a 3,8 litrový řadový šestiválec, který se osvědčil jako poháněcí jednotka Jaguaru D-Type, závodního vozu k vítězstvím na vyčerpávajících 24 hodinách Le Mans v roce 1955, 1956, a 1957. Výsledkem bylo velmi hbité auto, bez námahy schopné tříciferné rychlosti. Větší, 4,2-litrový řadový šestiválec nahradil osvědčený 3.8 litr v roce 1964. 5.3-litr V12 byl přidán v roce 1971.

Hi-tech odpružení, závodní motor a moderní podvozek dohromady tvořily výborné závodní auto. 3. dubna 1961, sir Graham Hill porazil britské soupeře Aston Martin a legendární italské Ferrari na okruhu Oulton Park. Brzy, E-typy bojovaly závodech po celé Evropě a Severní Americe, a tak to bylo až do sedmdesátých let.

Vůz E-Type prošel v průběhu své 14leté životnosti drobnými změnami, a to prostřednictvím tří různých „sérií“. nikdy se příliš nezměnil od té dechberoucí siluety. Celkem bylo vyrobeno přes 72000 vozů Jaguar E-type, výroba byla ukončena na počátku roku 1975.

E-Type zůstává nejznámějším automobilem v dějinách Jaguaru a navždy bude jedním z velikánů v panteonu nejvýznamnějších automobilů, jaké kdy svět viděl.

Rok: 1961

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván přišroubován na podkladové desce včetně vitríny a bločku vázaného v kůži s informacemi a fotografiemi vozu Jaguar E-Type. Vše je překryto akrylátovým krytem, na rozdíl od jiných výrobců komplet lepeným a s ozdobnými nerezovými kryty dolních rohů. Součástí balení je černá krabice s otevíráním na magnet, uložená v dalším černém papírovém obalu s uchy (tašce). Model je díky změně v přibaleným informacím zařazen do modelové řady Road & Track.

Dostupnost: Na objednávku

Cena u výrobce: 740$

Cena:

17.790 Kč


Cena bez DPH: 14.702

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: AM_JAGE
Výrobce: Amalgam
Popis modelu: Velikost 1:18
Značka vozu: Jaguar
Barva: zlatá metalíza
Limitovaná edice: 500 ks
Kategorie: Sportovní auto