Produkty

Akční zboží

mrbug01h5_a
AKCE

BUG01H5 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

fe011a_a_Ferrari-California-T_031
AKCE

FE011A Ferrari California T

Jméno California není u Ferrari žádným…

8.450 Kč

mrlambo05a_a_sesto_elemento
AKCE

LAMBO005A Lamborghini Sesto Elemento

Šestý prvek, tak zní v překladu jméno…

7.390 Kč

TOP09B_a
AKCE

TOP09B Alfa Romeo RZ

Tato Alfa je jednou z nejvzácnějších,…

3.500 Kč

mrbug04d_a
AKCE

BUG01D4 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

Jaguar XKSS (1957)

Dostupnost: Na objednávku
Kód: AM_JAG_XKSS
Výrobce: Amalgam Collection
Popis modelu: Velikost: 1:18
Značka vozu: Jaguar
Barva: Zelená
Limitovaná edice: 500 ks
Kategorie: Sportovní auto
17.790 Kč s DPH
14.702 Kč bez DPH
14702 Kč ks

Jaguar XKSS byla cestovní verze úspěšného závodního modelu D-type. Kvůli požáru montážní haly v Coventry v únoru 1957 bylo vyrobeno pouhých 16 kusů. Podnět k vzniku modelu XKSS vzešel z potřeby automobilky Jaguar využít přebývající šasi a povrchové panely z modelu D-type. Tyto součásti zbyly v továrně poté, co se firma Jaguar oficiálně stáhla ze závodů na konci sezóny roku 1955. Proto bylo rozhodnuto o vývoji vysoce výkonného sportovního automobilu, který by uspokojil poptávku zejména ve Spojených státech. Od typu D se odlišoval druhými dveřmi na straně spolujezdce, předním sklem v celé šíři vozu a druhým sedadlem. Další nutnou úpravou bylo přidání alespoň jednoduché plátěné skládací střechy a symbolické chromované přední a zadní nárazníky. Ve voze nebylo místo na zavazadlový prostor, proto byl na zádi vozu přichycen kovový nosič zavazadel, který sloužil k přepravě pouze nejnutnějších zavazadel.

Změny se ovšem netýkaly pohonné jednotky, kterou zůstal stále stejný 3,5 litrový šestiválec XK. Díky výkonu 250 HP vůz dosahoval max. rychlosti 240 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h bylo 5,2s.

Každý model modelu Amalgam 1:18 je dodáván v luxusní černé krabici s ochranným vnějším pouzdrem pro přepravu. Každý model je osazen na leštěné černé akrylátové základně chráněné čirým krytem z akrylátu. Základna obsahuje brožuru obsahující certifikát pravosti spolu s informacemi a materiálem o vozidle. Modelový název a originální značka jsou zobrazeny na leštěné nerezové desce namontované na předním konci základny.

Rok: 1957

Popis modelu: Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Je přišroubován na základní desce, v níž je malý úložný prostor s přibaleným poznámkovým bločkem v kůži a designové propisovací pero. Vše je překryto akrylátovým krytem, na rozdíl od jiných výrobců komplet lepeným a s ozdobnými nerezovými kryty dolních rohů. Součástí balení je černá krabice s otevíráním na magnet, uložená v dalším černém papírovém obalu s uchy (tašce).

Dostupnost: Pouze na objednávku.

Cena u výrobce: 740$