Produkty

Akční zboží

mrlambo05a_a_sesto_elemento
AKCE

LAMBO005A Lamborghini Sesto Elemento

Šestý prvek, tak zní v překladu jméno…

7.390 Kč

TOP09B_a
AKCE

TOP09B Alfa Romeo RZ

Tato Alfa je jednou z nejvzácnějších,…

3.500 Kč

fe011a_a_Ferrari-California-T_031
AKCE

FE011A Ferrari California T

Jméno California není u Ferrari žádným…

8.450 Kč

mrbug01h5_a
AKCE

BUG01H5 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

mrbug04d_a
AKCE

BUG01D4 Bugatti Veyron 16.4

Bugatti Veyron, 2 slova, ve kterých jsou ukryté 2…

6.850 Kč

Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power+ #44 (2019)

Účastníkem od Mercedes AMG v sezóně 2019 byl vůz W10 EQ Power + nezáviditelný úkol pokračovat v nadřazenosti Mercedesu v hybridní éře formule 1. S piloty Lewisem Hamiltonem a Valtteri Bottasem, v sedmém a třetím ročníku v týmu, W10 dominoval sezóně a dovedl tým Mercedesu k šestému po sobě jdoucímu vítězství v šampionátu konstruktérů a stal se tak druhým týmem v historii Formule 1, který toho dosáhl. Hamilton také získal svůj šestý titul a prosadil se jako druhý nejúspěšnější jezdec F1 všech dob, za Michaelem Schumacherem. O naprosté převahě W10 se nedalo diskutovat, o titulu Mistrovství konstruktérů bylo rozhodnuto v první polovině sezóny. Trvalo to až do šestého závodu v Monaku, kdy soupeři zastavili tým, aby nezískal týmové vítězství 1.-2., bylo jen devět závodů v sezóně, kdy jiný jezdec než Hamilton nebo Bottas skončil na nejvyšším stupni stupnï vítězů. V nejdominantnější sezóně F1 v historii týmu dosáhl Mercedes na 15 vítězství z možných 21, procenta mluví za sebe 71,4%.

Vývoj W10 začal na konci sezóny 2017 a v průběhu sezóny 2018, kdž Mercedes byl stále ve středu vzrušujícího a náročného boje o mistrovství, do projektu bylo přiděleno více inženýrů v Brixworthu a Brackley. Více než polovina inženýrů z konstrukční kanceláře pracovala na W10 přes letní přestávku. V říjnu, když tým oslavoval šampionát, celá továrna pracovala naplno, navrhovala a vyráběla části budoucího vozu.

Oproti svému předchůdci se W10 podstatně změnil. Většina těchto úprav byla způsobena významnými změnami technických předpisů pro sezónu F1 v roce 2019. Kromě řešení změn v aerodynamických předpisech, které byly hlavním cílem vývoje W10, tým tvrdě pracoval na zavěšení a aerodynamických charakteristikách, aby dodal automobil se zlepšenou ovladatelností, která by byla k jeho pneumatikám mnohem laskavější. Přestože byl minimální hmotnostní limit pro rok 2019 zvýšen o 10 kg, snížení hmotnosti vozu zůstalo skutečnou výzvou. Komponenty, které byly v roce 2018 oholeny na kost, byly znovu jeden po druhém podrobeny dalšímu agresivnímu rozboru, aby se z nich oholila další hmotnost. Souhrnně to přineslo hrstku kilo, která byla investována zpět do automobilu, do aerodynamiky, odpružení a pohonné jednotky, aby přinesla výkon.

Celkově získal W10 15 výher, 17 dalších pódií, 10 umístění na čele startovního roštu a 9 nejrychlejších kol, zaznamenal 739 bodů a získal pro Mercedes-AMG Petronas Motorsport oba tituly Mistrovství řidičů i konstruktérů.

Rok: 2019

Popis modelu: Tento složitý ručně vytvořený model v měřítku 1:18 vozu Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power + byl vyroben firmou Amalgam ve spolupráci se skupinou Memento Group. Tento vynikající model byl vyvinut v dílnách Amalgamu za pomoci týmu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team ohledně CAD dat, originálních povrchových úprav, materiálů a originálních výkresů. Součástí oficiální kolekce týmu Mercedes-AMG Petronas Formule 1 skupiny Memento byla značka Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power + vytvořena na základě licence od Mercedes-Benz Grand Prix Limited.

Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Je přišroubován na základní desce, v níž je malý úložný prostor s přibaleným bločkem v kůži a designové propisovací pero. Vše je překryto akrylátovým krytem, na rozdíl od jiných výrobců komplet lepeným a s ozdobnými nerezovými kryty dolních rohů. Součástí balení je černá krabice s otevíráním na magnet, uložená v dalším černém papírovém obalu s uchy (tašce).

Dostupnost: Na objednávku

Cena u výrobce: 740$

Cena:

20.790 Kč


Cena bez DPH: 17.182

koupit:

ks

Parametry produktu

Dostupnost: Na objednávku
Kód: AM-MAMGW10
Výrobce: Amalgam
Značka vozu: Mercedes-AMG
Barva: Stříbrná/černá
Startovní číslo: 44
Kategorie: Závodní auto