Produkty

Cooper T51 #12 (1959)

Cooper T51 byl vyroben společností Cooper Car Company, kterou založil John Cooper v Surbitonu v hrabství Surrey. Uvedení tohoto nového vozidla ohlašovalo začátek konce pro závodní vozy s motorem vpředu. Na rozdíl od předchozích závodních vozů Formule 1 používaných velkými továrními týmy, jako jsou Maserati, Ferrari, Mercedes-Benz a Vanwall, které byly výhradně vozidly s motorem vpředu, byl T51 prvním vozem, který byl vybaven motorem přímo za řidičem, tj. "uprostřed". V roce 1959 vyhrál australský jezdec Jack Brabham mistrovství světa Formule 1 a tovární tým Cooper také vyhrál mistrovství konstruktérů. Třetí místo získal Stirling Moss, který jel také s Cooperem Climax T51. Mistr světa Jack Brabham také vyhrál Grand Prix Velké Británie v Aintree, kde řídil Cooper T51 se startovním číslem 12.

Poháněn 2,5-litrovým čtyřválcovým motorem Climax byl T51 používán také na začátku sezóny Formule 1 v roce 1960. Ačkoli byl v průběhu sezóny nahrazen T52, T51 stále přispíval k druhému vítězství Jacka Brabhama v řadě a k úspěšné obhajobě šampionátu konstruktérů.

Vůz se zúčastnil závodu GP Velké Británie (12th RAC British Grand Prix) na okruhu Aintree Circuit (hrabství Merseyside, Anglie) v roce 1959, který se konal v termínu 18. července. Za volantem vozu týmu Cooper Car Company (Velká Británie) usedl Jack Brabham (Austrálie). Vůz se startovním číslem 12 v závodě zvítězil.

Rok: 1959

Popis modelu: Model je vyroben ze zinkové slitiny technologií Diecast. Díky této klasické metodě výroby lze u kovového modelu otevírat přední i zadní část kapotáže.

Dostupnost: Ihned k odeslání.